Quantcast
Channel: Függő/Vég
Viewing all 141 articles
Browse latest View live

TRAILER: Jessica Jones

$
0
0

Hónapok és kisebb-nagyobb információk és morzsák után végre láthatjuk milyen lesz a Netflix Jessica Jones sorozata, ugyanis ma megérkezett az első trailer a November 20-án induló sorozatról.



Csakúgy, mint anno a Daredevilnél, most sem kell várnunk heteket vagy akár napokat az epizódokra, az egész évadot megnézhetjük egyben.

Bár számomra Krysten Ritter (Jessica) alakítása még mindig nem tetszik, J.J. sztorija annyira sötét, titokzatos és izgalmas, hogy mindenképpen adok neki egy esélyt.

TRAILER: Star Wars: Az ébredő Erő (szinkronos)

$
0
0
 

A Fórum Hungary feltöltötte a Star Wars: Az ébredő Erő magyar nyelvű előzetesét, így már azt is el tudjuk dönteni, hogy feliratosan vagy szinkronnal nézzük majd meg.

A szinkronról röviden csak annyit: lehetne jobb is, de lehetne sokkal rosszabb is. Szerintem sajnos nem is közelít az eredetihez, de rosszabbra számítottam.

Borító mánia ~ Richelle Mead: The Glittering Court

$
0
0
 
 Richelle Mead, a Vámpírakadémia és a Vérvonalak sorozat szerzője nem tétlenkedik. November 10-én jön a Soundless, Mead első önálló regénye és első fantasyja, melyet a kínai folklór ihletett. Egy elszigetelt hegyi faluban játszódik, ahol generációk óta senki sem beszél.

Nemrég viszont egy új sorozatról is kaptunk hírt, amihez most már nem csak címünk, de borítónk is van.


A The Glittering Court  I. Erzsébet korában és a határ menti világokban játszódó, romantikával erősen fűszerezett új káprázatos fantasy sorozat.

Nagy és elsöprő, az előkelő Osfridi palotákon és az arany poron át Adoria vad erdeiig, A The Glittering Court egy Osfridi grófnő, Adelaide történetét meséli el, aki, hogy elkerülje elrendezett házasságát, saját szolgájának álcázva magát új életet akar kezdeni Adoriában, az Újvilágban. De ehhez csatlakoznia kell a Csillogó Udvarhoz.

Egyben iskola és üzleti vállalkozás, a Csillogó Udvar célja, hogy elszegényedett lányokból úri hölgyeket képezzenek, akik erős és gazdag házasságokat köthetnek az Újvilágban. Adelaide természetesen kiemelkedik a kiképzésen, és új barátokra talál: a tüzes egykori takarítónő, Tamsin és a gyönyörű Sirminicai menekült Mira személyében. Sikerül majdnem mindenki előtt titokban tartani valódi kilétét, az egyetlen kivétel a lenyűgöző Cedric Thorn, a Csillogó Udvar gazdag tulajdonosának fia.

Amikor Adelaide rájön, hogy Cedric maga is egy veszélyes titkot őriz, együtt kiötlik, hogyan hozzák ki a legtöbbet Adelaide színjátékából. Azonban hamar jönnek a bonyodalmak - először, ahogy átszelik az Osfridot és Adoriát elválasztó áruló tengereket, aztán később, amikor Adelaide felkelti egy befolyásos kormányzó figyelmét.

De egyik bonyodalom sem bizonyul annyira ijesztőnek, mint az erős vonzalom Adelaide és Cedric közt. Egy olyan vonzódás, ami ha beteljesül, az egész Csillogó Udvart megbotránkoztathatja, és mindkettejükből számkivetett lenne a vad, és végeláthatatlan feltérképezetlen földeken. 


A The Glittering Court természetesen YA fantasy,  és 2016 április 12-én jelenik majd meg.

2015 Halloween Blogturné

$
0
0



A nagy sikerre való tekintettel, idén ismét szeretnénk egy Halloween-napot, turnét és nyereményjátékot tartani Nektek. Igaz, hogy mind könyves bloggerek vagyunk, de most nemcsak könyvekről írnánk, hanem érdekességekkel is színesítenénk a turnénkat - sok mindenről lesz benne szó, amelyek mind a Halloweenhez kapcsolódnak.

Tartsatok velünk, ismerjétek meg ezt a Magyarországon is egyre népszerűbb eseményt és játsszatok a nyereményekért!

Boldog Halloweent mindenkinek! 


A tavalyi jó szokást megtartva idén is hoztam az angolul olvasóknak egy Urban Fantasy sorozatot, ami tökéletes a műfaj kedvelőinek, és közben a Halloween hangulatát is hozza. Ez pedig nem más, mint Kalayna Price: Alex Craft sorozata. Természetesen hoztam mellé jelmezötleteket is és egy egyszerű, de nagyszerű koktél receptet.


Miért ezt a könyvet választottad?

A sorozatot ajánlom az Anita Blake (korábbi kötetek) rajongóinak, illetve, akiknek tetszett a Charley Davidson (azoknak is, akiknek az alap ötlet tetszett, de ki nem állhatják Charley-t.) sorozat. Mindkét sorozattal sok a hasonlóság, de közben mégis sikerül megtartania egyediségét, ami főleg a világ felépítésben mutatkozik meg. Az Urban Fantasy rajongók biztosan szeretni fogják. Bár jóval kevesebb benne a poén, mint a fenn említett két sorozatban, akcióból, mágiából és fura lényekből egyáltalán nincs hiány. És ahogy azt az Urban Fantasy kínálattól megszoktuk, itt is mindhárom részben van nyomozós szál, de szerencsére mindegyik ezzel a fura, egyedi világgal és annak mágiájával áll szoros kapcsolatban, úgyhogy kellően érdekes és izgalmas.

Hogy mi köze a Halloweenhez? Fentebb említettem, hogy telis tele van fura lényekkel, és itt nem a vérfarkas/vámpír féle sablonra gondolok. Bár tündérek itt is feltűnnek, nem is kis szerepben, azért elég bőven van benne rémfaktor. Ha épp nem a lényektől ráz ki minket a hideg, Alex olyan helyeken jár, olyan szituációkba kerül, ami jócskán megborzongtat. Ha ez nem lenne elég, Alex egyik szövetségese (és a szerelmi háromszög egyik szöge) Halál, egy kaszás (ebből van még pár).

Soundtrack avagy mit hallgassak olvasás közben?




Mit igyunk hozzá?

Stílusosan egy egyszerű, de a könyv témájához tökéletesen passzoló koktélt választotta, ez a Fekete mágia. Elkészítése gyors és egyszerű, mégis jól néz ki.

 
Hozzávalók:

1/4 csésze jég
1/2 csésze narancs juice
4.5 cent fekete vodka
1.5 cent triple sec likőr
narancs szelet díszítéshez

Elkészítés:

1. A koktél shakerbe a jégre öntsük a narancslevet és a triple sec-et. Jól rázzuk össze, majd szűrjük egy pohárba.
2. Egy kanál hátulját használva, lassan öntsünk fekete vodkát egy pohárba úgy, hogy a vodka a narancslé és a triple sec keverék tetején maradjon.
3.Óvatosan mártsuk a narancs szeletünk egyik szélét a vodkába, hogy egy kísérteties kinézetet adjunk neki, majd szúrjuk fel a pohár peremére.

 

Jelmez ötletek a könyvhöz 

Mivel Alex többek közt Necromancer, azaz halottidéző, nézzünk pár necro cosplayt:

  

Aztán ott vannak nekünk a kaszások...

 

És az elfek. 


 Tavaly megmutattam már mi az örök kedvenc cosplayem, de idén találtam egyet, ami majdnem megelőzte:



NYEREMÉNYJÁTÉK


Most kivételesen nem szeretnénk tőletek semmilyen extra dolgot kérni, csupán annyit, hogy hozzászólásban írjátok le vagy linkeljétek be, hogy mi a kedvenc alkotásotok, ami a Halloweenhez kapcsolódik. Lehet ez töklámpás, fantasy kép, rajz, cosplay, zene, film, illetve bármi, rátok bízzuk a választást.

Összesen 6 nyertest választunk, a nyeremények pedig a következő könyvek lesznek:

  • Rachel Ward: Nem enged a mélység (BTK tagjai által dedikált)
  • Mindee Arnett: The Nightmare Affair - A rémálom ügy
  • Kim Harrington: Perception - A hatodik érzék
  • Katie Alender: Bad girls don’t die - A rossz lányok nem halnak meg 
  • T.S. Thomas: Londinium hercege
  • Ann Aguirre: Menedék

Figyelem! A nyertesnek 72 óra áll a rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.



A Turné további állomásai:

    08:00 Deszy könyvajánlója - Könyvajánló & Harry Potter és a Halloween
    10:00 Szembetűnő - Hókusz Pókusz
    12:00 Tekla könyvei - Sorozatajánló
    14:00 Insane Life - Halloween története & jelmezek
    16:00 Függővég - Könyvsorozat ajánló (hozzá illő jelmezek és koktél recept)
    18:00 Kelly & Lupi olvas - Tökfaragás, és annak hagyománya
    20:00 MFKata gondolatai - Halloween körmök - Interjú Magyar szerzőkkel I.
    22:00 Dreamworld - Halloween Interjú Szerzőkkel II.


      Kritika - Sarah J. Maas: A Court of Thorns and Roses

      $
      0
      0


      "Szükségünk van reményre, ahhoz, hogy kitartsunk."
       

      Kiadó: Bloomsbury USA
      Megjelenés: 2015.05.05
      Műfaj:  Fantasy
      Értékelés: 4,5 pont


      Amikor a 19 éves vadász, Feyre elejt egy farkast az erdőben, egy bosszúra szomjazó szörnyszerű teremtménnyel találja szembe magát. Miután egy árulásokkal teli mágikus földre hurcolják, amit csak a legendákból ismert, Feyre hamar rájön, hogy a fogva tartója nem egy vadállat, hanem Tamlin — egyike a halálos és halhatatlan tündéreknek, akik hajdanán uralták a világot.

      Ahogy egyre több időt tölt a teremtmény birtokán, Feyre érzései Tamlinnel szemben jeges ellenségeskedésből tüzes szenvedéllyé változnak, mely minden, a gyönyörű és veszélyes Tündér világról valaha hallott hazugságon és figyelmeztetésen keresztül is megperzseli a lányt. Ám a tündérek földje felett egy ősi, gonosz árny növekszik, Feyrenek pedig meg kell találnia a módját, hogy megállítsa... különben Tamlin—és a világa—elvész...örökre. 


       Az ACoTaR fedőnévre hallgató új regény NEM az Üvegtrón széria része, hanem egy új YA (NA?) Fantasy trilógia kezdőkötete. A sorozat ihletéről és háttértörténetéről >> itt << írtam, így azzal most külön nem foglalkoznék. 

      Az ACoTaR lazán alapul a Szépség és a Szörnyeteg történetén, így ne lepődjetek meg, ha sok hasonlóságot találtok a kettő között, ez szándékos. Más tündérmeséknek és mítoszoknak is fejet hajt - pl. Hades és Perszephoné története is előkerül, főleg a második részben. A sorozat egy középkori világban játszódik, ahol az emberek és a Fae többnyire ellenségek. Azonban a nagy háború után egyezséget kötöttek, amolyan tűzszünetet. Mindkét fajnak megvan a saját területe és próbálnak (az idő többségében) távol maradni a másikétól. De mint minden háborúban, vannak lázadók, akik megakarják hódítani a másikat, mit sem törődve azzal, hogy ehhez a saját fajtáján kell áttaposnia. Ez az ACoTaR sorozat alap történet szála. Hőseink próbálják megállítani a legveszélyesebb és leggonoszabb ellenséget, akivel valaha szembe szálltak, mielőtt az elpusztít mindent, ami fontos számukra.

      Ahogy már említettem, ez egyfajta Szépség és a Szörnyeteg újragondolása plusz az írónő saját fantasy alkotása, ami azt jelenti, hogy a fő történet katalizátor egy hasonló romantikus szál. Kivéve, hogy ezúttal egy Ember és egy Fae között. Míg Tamlin, a fae Rómeónk képes bármilyen állat ábrázatát magára ölteni, és először egy szörnyeteg képében találkozik a hősnőnkkel, Feyre-vel, később rájöhetünk, hogy Sarah valójában felcserélte a szerepeket, és az ACoTaR-ban a jóképű "szörny"úr az, aki próbálja megszelídíteni a makacs, vad emberlány szívét. És egy baromi nagy piros pontot írok be (megint) Sarah-nak, amiért YA helyett NA-ként írja meg a sorozatot, mert kaptunk néhány szexi jelenetet.

      Feyre egy rendkívül tökös hősnő, még úgyis, hogy nem rúgja szét minden undorító lény seggét. Egy igazi túlélő, igaz sok segítséget kap, amikor valaki épp el akarja törölni a föld színéről, de azért önmagában is elég jól megállja a helyét. Erős, hűséges, vad, és bátor. Kifogástalanul tökéletes hőse a történetnek. Egy kissé vakmerő, de azért megvan a magához való esze is (bár a rejtvény megfejtése nem volt annyira nehéz...). Amiket Feyrének el kell viselni, a dolgok, amiken át kell esnie formálják igazi hősnővé. Feyre nem egy bajbajutott hercegnő megmentésre várva. 

      Tamlin egy megkérdőjelezhetetlenül lenyűgöző hős. Néha kicsit bunkó, de legtöbbször kedves, udvarias és elbűvölő. Ő is egy a sok megkínzott hős közül, és megvannak a saját mély sebei és sötét titkai. Nem mondanám, hogy annyira nagyon egyedi karakter, de a jófajta hősök dobozából szedték elő. Legalábbis én szeretem a fajtáját.
      A románcuk lassú, de szép, szenvedélyes és tragikus. Néhány komoly szarságon kell átmenniük, és folyton rosszabb és rosszabb akadályokba ütköznek mire elérünk a könyv fináléjához. Szerelmük, hűségük egymáshoz folyamatosan, megállás nélkül tesztelve van, főként Feyréé. De minden esély ellenére tökéletes párost alkotnak, ami egyáltalán nem meglepő két ilyen nagyszerű karakter esetében. Ez egyébként hatalmas megkönnyebbülés volt számomra, mivel Sarah az egész sztorit erre építette fel, szóval komoly csalódás ért volna, ha nem tetszik a romantikus szál (*khm* Cealena & Chaol *khm*).
      Bár az ACoTaR legjobban a romantika kedvelőinek kedvez, mégsem hiányzik belőle az akció, a fantasy elemek vagy a kaland. Remélem erős gyomorral és idegrendszerrel rendelkeztek, mert van benne néhány fantasztikusan undorító és idegölő jelenet is. A legbrutálisabb jelenetek a vége felé találhatók, azok a könyv igazi fénypontjai és csak egy szóval jellemezném őket: EPIC!

      Egy jó adag mellékszereplőt is kapunk a két főhősünk mellé, méghozzá annyit, hogy szinte csak a csodának (és a remek írónak) köszönhető, hogy mindre emlékszem. Mindegyikük a cselekményt szolgálja valamilyen formában, úgyhogy különböző okokból mind emlékezetesek. Természetesen megvan a saját halállistám itt is, ami nem rövid. Tudjátok a szokásos köcsög és rohadtul gonosz karakterekkel. De a lényeg, hogy Feyre és Tamlin mellett van még néhány olyan karakter, akikbe beleszerettem. A két legemlékezetesebb Lucian és Rhysand. Lucian Tamlin legjobb barátja és jobbkeze. Erről jut eszembe, még nem sikerült olyan Lucien nevű karaktert találnom, akit ne szeretnék (kihívás elfogadva!), de itt Ő tényleg kiérdemelte mindenféle fanatikus megnyilvánulásomat. Lucien vicces, szarkasztikus,  végletekig hűséges és ő is kemény múlttal rendelkezik. Legtöbbször ő volt a humor forrása.
      Így, amikor már azt gondoltam, hogy ennyi volt, Luciant ÉS Tamlint senki nem tudja überelni, belépett a képbe ez a rejtélyes, sötét, rendkívül veszélyes és erőteljes seggfej, de bűnösen szexi Fae a.k.a. Rhysandés reménytelenül elvesztem. Azt hiszem nem kell magyaráznom miért. Valószínűleg sokan nem fogjátok szeretni őt, de még Sarah is bevallotta, hogy imádja. Mert Rhys nem fekete vagy fehér, inkább egy szürke karakter (és itt most nem szürke, mint unalmasra gondolok). Egy rossz jófiú. Rettentően komplex karakter, akinek megvan a maga terve és motivációja, de egy kulcsfontosságú szereplő a sorozatban. Csakúgy mint Lucien, ő is remek humorforrás. Egy szóban összefoglalva: TÖKÉLETES! (Most mi van? Mondtam, hogy reménytelen vagyok...) Alig várom, hogy a második részben jobban megismerhessük és láthassuk az udvarát (Éj). Bár imádom Feyre és Tamlin párosát, mégis a FeRhys ship kapitánya vagyok. Mindkét párosnál őrületesen sok a kémia, nem tudom mit fogok csinálni, ha ebből szerelmi háromszög lesz. Valószínűleg Kresley Cole után Sarahnak is írhatok egy fenyegető levelet, és kérelmezem a hárman párban befejezést. 

      Na de most beszéljünk a rosszakról. A könyv fő gonosza Artemisiára emlékeztetett a '300' c. filmből. Mindketten szadisták, vérszomjas kegyetlen ribancok. A különbség, hogy Artemisia sokkal badassebb a harcban. Az ACoTaR fő gonoszában a végén egy kissé csalódtam. Összességében azonban nagyszerű főellenség volt. 

      A vége - bár ennek a résznek a története nagyjából lezárult - természetesen függővég, ami már több teóriát is ihletett a rajongók körében, nem véletlenül, és már attól félek, hogy meghalok mielőtt végre megtudjuk mi a franc történt abban a híres jelenetben a könyv végén. Egyértelmű, hogy a sorozat történetszála még messze nem ért véget, és valószínűleg még a romantikus szál is tartogat fordulatokat a következő részekben.

      Kedvenc karakter(ek): Rhysand, Lucien, Tamlin, Feyre
      Kedvenc jelenet(ek): A végén Feyre tesztjei. Nagyon izgalmas volt. 

      Összességében: Az ACoTaR kiváló kezdése egy új sorozatnak, és önálló könyvként is kiemelkedő lenne a műfajában, nyugodtan mondhatjuk, hogy még csupán csak a jéghegy csúcsát súroltuk. Egyszerre kedvez a romantika, a kaland, az akció és a fantasy rajongóknak. Őrült izgalommal és türelmetlenül várom a következő részt. TEAM RHYS!!

      Ajánlom?

      TRAILER: Warcraft (2016) Teaser trailer és új poszter

      $
      0
      0



      A Háború közeleg. Így reklámozza a Warcraft számítógépes játék világában játszódó mozifilmet az a teaser trailer, ami ma került fel a netre. Ez az első HD minőségű videó, amit azok is láthatnak, akik nem jártak a Comic-Conon, de hamarosan követi egy újabb, ugyanis most pénteken jön az első teljes előzetes, ami valószínűleg a szeptemberben kiszivárgott trailer lesz.


      A napokban érkezett egy új plakát is a filmhez, ezúttal Durotan (Toby Kebbell) és Lothar (Travis Fimmel) közösen pózol.


      Aki kíváncsi arra, hogy mit láthattak a Comic-Con szerencsés vendégei, íme egy kis ízelítő:

      Karakterplakátok:



      A WarCraft: A kezdetek címmel 2016. májusában nézhetjük meg a magyar mozikban, míg az amerikai premier 2016. június 10.

      TRAILER: Új Star Wars: Az Ébredő Erő előzetes

      $
      0
      0


      Japánnak köszönhetően egy új nemzetközi előzetest kaptunk ma az új Star Warsból. Ez azért érdekes, mert rengeteg új jelenet van benne, amit még nem láttunk. Az előzetes jobban kiemeli azt is, hogy Rey lesz a főszereplő.



      Az előzetes mellett egy új posztert is kaptunk, ahol Kylo Ren kerül reflektorfénybe.


      TRAILER: Warcraft (2016)

      $
      0
      0


      Ahogy a hét elején a teaser trailer ígérte, percekkel ezelőtt bemutatták a Warcraft első teljes előzetesét az idei Blizzconon.


      UPDATE: Időközben megérkezett a szinkronos előzetes is:


      A WarCraft: A kezdetek címmel 2016. május 26-án nézhetjük meg a magyar mozikban, míg az amerikai premier 2016. június 10.


      2017-ben jöhet a The Witcher film

      $
      0
      0
      A Sean Daniel Company összeállt a Platige Films-el, hogy 2017-ben elhozzák nekünk a Ríviai Geralt nevű witcher kalandjairól szóló első Hollywoodi filmet. Geralt a főszereplője Andrzej Sapkowski könyvsorozatának (itthon Vaják címmel fut) és azok adaptációinak, például a négysikerű "The Witcher" PC játéknak is.

      Ismert mítoszokból és mondákból ihletet merítve Sapkowski művészi formába önti kard és mágia központú történeteit. Geraltról szóló történetei bővelkednek lélegzetelállító kalandokban, fanyar humorban, szenvedélyes szerelemben és rejtelmes sorsokban, miközben görbe tükröt tartanak modern életünk elé, és a Közép-Európára oly jellemző cinizmustól sem mentesek. 

      Sapkowski hőse nem a fantasykre oly jellemző Conan-féle tesztoszterontól csöpögő agresszív macsó figura. Harcos és mágus, ki a fantáziavilág erkölcsi és természeti egyensúlya felett őrködik. Az ismerős, de mégis kifordított történetekben strigákkal küzd, átkokat tör meg vagy konfliktusokat próbál elsimítani – megfelelő fizetség ellenében. Geralt egy két részes novelláskötet és egy öt kötetes saga hőse.

      A játék kedvelőinek talán szomorú hír, de a film nem a játék alapján készül majd, sokkal inkább a ‘The Witcher’ és a 'Lesser Evil' c. rövid történet témáját dolgozza fel, amik a Last Wish (Az utolsó kívánság) c. gyűjteményben találhatók. Az első film egy bevezetőként szolgál majd a Witcher világába.

      Abban az esetben, ha a film sikeres lesz, valószínűleg a folytatások is ezeken a történeteken alapulnak majd a videojáték helyett. A mozifilm mellett egy tv sorozat folytatásról is szó esett, bár ez is inkább attól függ, mennyire lesz sikeres a projekt.

      A Sean Daniel Company nevéhez fűződik a Múmia franchise, az új Ben-Hur, illetve a hamarosan a Syfy csatornára érkező The Expanse (A Térség) című sci-fi adaptáció is.

      Platige Films viszont egyáltalán nem új a Witcher világában, hiszen ahhoz a céghez tartozik, akik mind a három Witcher játék cinematic videóit csinálták. Tomasz Bagiński, egy Oscar-díjra jelölt rendező, aki a játékok cinematic videóit rendezte, fogja a filmet is rendezni. Thania St. Johnírja a film és a tv sorozat forgatókönyvét. Thania már egy tapasztalt forgatókönyvíró, dolgozott a 'Grimm', a 'Chicago Fire', és a 'Buffy, a vámpírok réme' tv sorozatokon is.

      Blogturné - Soman Chainani: Jók és Rosszak Iskolája [Nyereményjáték]

      $
      0
      0


      A Twister Media Kft. elhozta hazánkba Soman Chainani népszerű trilógiájának első részét, a Jók és Rosszak Iskoláját. A regény már hat kontinensen megjelent, 23 nyelvre fordították le és hamarosan film is készül belőle. Gyertek és járjátok be velünk a Jók és a Rosszak Iskoláját, a tornyokat és a furcsa szobákat, barangoljatok velünk a kék minden árnyalatában játszó fák között a Végtelen-erdőben és fedezzétek fel velünk a mesék világát egy kissé más értelmezésben. Ismerkedjetek meg Agathával, aki egy temető mellett lakott és biztos volt benne, hogy a Rosszak közé kerül, illetve Sophie-val, aki kiskora óta hercegnőnek készül és eredendően Jónak tartja magát. Agatha mégis Végestelen lesz, Sophie pedig Végességes. Vajon hiba történt vagy a két lány nem is az, akinek feltételezi magát?

      Az út első napjára 2015. november 7-én kerül sor, majd ezt követően minden nap másik hét blogger segítségével ismerhetitek meg a Jók és a Rosszak Iskoláját. Eközben persze érdekességekkel is találkozhattok, illetve részt vehettek a rendhagyó nyereményjátékunkon is, melynek díja - a kiadó jóvoltából - nyolc példány a Jók és a Rosszak Iskolája című könyvből, továbbá a blogok némelyikén még egyéni nyeremények is lesznek: könyvjelző, órarend és kitűzők!

      https://www.goodreads.com/book/show/16248113-the-school-for-good-and-evil http://ajanlat.twister.hu/konyv/jok-es-rosszak-iskolaja/

      Kiadó: Twister Media
      Megjelenés: 2015.10.15.
      Műfaj: Ifjúsági fantasy
      Fordította: Bózai Ágota
      Értékelés: 4 pont


      Sophie és Agatha jó barátnők; a következő tanévben felfedezik, hová kerül minden eltűnt gyerek: a Jók és Rosszak Iskolájába, ahol egyszerű fiúkból és lányokból tündérmesehősöket és gazembereket képeznek. Gavaldon legszebb lánya, Sophie egész eddigi életében titkon arról ábrándozott, hogy elrabolják, és elviszik egy elvarázsolt világba. Rózsaszín ruhákban, fess topánkákban jár. Rajong a jó cselekedetekért, ezért egészen biztos abban, hogy nagyon jó jegyeket kapna a Jók Tagozatán, és dicséretes mesekönyv-hercegnő bizonyítványa lehetne. Agatha viszont mindig formátlan, fekete hacukákban jár, gonosz macskája van, és szinte mindenkit utál, ezért természetesnek látszik, hogy ő a Rosszak Tagozatára kerül.

      Amikor azonban a két lány a Végtelen Erdőbe kerül, azt tapasztalják, hogy sorsuk a remélttel éppen ellentétesen alakul, és hamar rájönnek, hogy egy tündérmeséből a leggyorsabb kivezető út az, ha… végigélik.


       Ősidőknek erdejében
      Két kastély áll, fej fej mellett;
      Egy a Jónak, egy Gonosznak
      Együtt, de mind mást tanulnak.
      Menekülnél, de nem lehet
      Kifele csak mese vezet.

       

      "A mesék és a való élet közötti határvonal bizony nagyon vékony." 

      A Jók és Rosszak Iskolája olvasása közben végre sikerült rájönnöm miért szeretem én ezeket a könyveket annyira, annak ellenére, hogy elméletileg a hasonló könyvek varázsát a gyerek élik át igazán. Nos, a kulcsszó az 'elméletileg', ugyanis a gyakorlatban más a helyzet. Az Ever After High könyvek és a Jók és Rosszak Iskolája számomra ugyanannyira varázslatosak, mint gyermekkorom meséi. A különbség abban rejlik, hogy míg régen főként a fantáziavilágért értékeltem a meséket, addig most, idősebb fejjel a mondanivalójuk ragad meg.

      A Jók és Rosszak Iskolája egyszerre biztosítja a gyermekek és az idősebbek számára ezt a bizonyos varázst, hasonlóan, mint korunk legjobb animációs filmjei. Valljuk be, a régi tündérmesék bőven hagynak kivetnivalót maguk után, ami a karaktereket, és legfőképp a mondanivalójukat illeti. A Jók és Rosszak Iskolája pont ezeket figurázza, parodizálja ki roppant okosan és szórakoztatóan, közben pedig kijavítva azokat az eszméket, amik az eredeti mesékben valahol vakvágányra tévedtek.

      Sokan mondják, hogy a Harry Potter könyvekre hasonlít, és bár én azt csak a filmekből ismerem, azért látom, miért mondják ezt. A sztori egy bentlakásos iskolában játszódik és híres tündérmeséken alapul. Ennek ellenére, miközben nagyrészt könnyű és szórakoztató, meglepően sok benne a sötétség és az elgondolkodtató, mély mondanivaló. Eleinte rengeteg dolgot megkérdőjelez, szembeállít egymással, ilyen például, hogy valójában mit is jelent a jó és mit a rossz, mi a barátság. Emellett pedig azt próbálja elmagyarázni, hogy a saját életünket mi formáljuk, a mi döntéseink vezetnek az élet útján, mi formáljuk magunkat, nem más. Nincs előre megírva, hogy mik vagyunk, mikké válunk. Nem az számít más mit tenne, mondana, a mi döntéseink a fontosak.

      A fentiek szembeállítására a két főszereplőt használja az író, és attól, hogy ez a rész már-már klisé, még egy nagyon fontos eleme a tanulság ismertetésének. Sophie és Agatha nem is különbözhetnének egymástól, mégis barátok. Sophie az arany gyermek. Gyönyörű, mindig tökéletes, rózsaszínben látja a világot és egy igazi hercegnő alapanyag. Agatha ezzel szemben antiszociális, közel sem mondató gyönyörűnek, és inkább egy pályakezdő gonosz boszorkányra gondolnánk, ha először találkozunk vele. De a tökéletességre való törekvés gyakran sötétebb személyiséget rejt. Mindenki tudja, hogy egyik szupermodell sem tökéletes testtel, hajjal és sminkkel jön a világra. Keményen kell a szépségért dolgozni, amitől gyakran a lelkük szenved. A rút kis kacsa története sem újdonság senki számára, ahogyan biztos mindenki ismer akár közelebbről akár távolabbról olyan személyt, aki szarik a világra, arra hogy mások mit gondolnak, nem is szeret barátkozni. Biztos vagyok benne, hogy egy rút kiskacsákra előbb bíznánk rá az életünket, mint egy tökéletes hercegnőre. A Jók és Rosszak Iskolájában is hasonló a helyzet, de mint mondtam, mivel a történet tanulsága (ha nem vesszük figyelembe, hogy a végére minden felborul), hogy senkinek nincs megszabva a sorsa, hogy melyik kategóriába esik, ezért arra fókuszál, hogy a szereplők döntései számítanak, nem az, hogy honnan indultak. A történet tehát nem teljesen arról szól, hogy éljenek egy teljesen más közegben, sokkal inkább arról, hogyan találnak rá önmagukra. Mint említettem azért van itt kellő sötétség is, és Sophie és Agatha lassan ráébrednek, hogy szörnyűbb dolgok is történhetnek velük annál, hogy hogyan alkalmazkodjanak az új életükhöz.

      A világ és a helyszínek tele vannak easter-eggekkel a különböző híres mesékből, és mindent felsorakoztat, amire egy tündérmesétől számíthat az ember. Hősies, jóképű lovagok és bájos lányok a Jók iskolájában és ronda, otromba lények, velejéig romlott gonoszok a Rosszak iskolájában.

      A könyv humor szinten nagyon ott van, Agatha, a diákok és a tanárok, és az abszurd szituációk amikbe kerülnek rengeteg vicces percet szolgáltatnak az olvasóknak.

      A Jók és Rosszak Iskolája egy tökéletes mese lenne, ha a végére ne dobta volna ki az ablakon mindazt, amit tanítani próbált addig. Úgy éreztem, hogy ellentmondásokba ütközünk az addigiakkal és azzá válik, amit ki akar figurázni. Megjelenik a romantikus szál, ami véleményem szerint igyekszik tönkre tenni az egész elvet, amin eredetileg alapul a történet. A könyv vége szinte tökéletes is lenne, ha nem árnyékolná be az a 180 fokos fordulat, amit előtte vett. Ha ettől eltekintünk, és csak a pozitívumot nézzük, akkor bizony 5 pontos, a baj csak az, hogy amíg nem jön egy "Jók és Rosszak Iskolája: az eljövendő múlt napjai" könyv, addig sajnos ez marad, ezért így "csak" 4 pont. Nagyon örülnék neki, ha a következő két részben valamilyen módon megoldaná ezt az író, mert imádom a szereplőket, a humort, és a világot is.

      u.i.: Imádom a kiadót, amiért meghagyta ezt a gyönyörű borítót, és a reklámanyagokért, beleértve a lefordított könyvtrailert is!

      Rendeld meg a kiadótól! Most két darab kitűzőt, egy könyvjelzőt és órarendet kapsz ajándékba!


      A Twister Media Kft. bőkezűségének köszönhetően ezúttal rendhagyó nyereményjátékra invitálunk titeket. Minden állomáson egyéni játék és egyéni nyeremény vár Titeket. Összesen nyolc példány Jók és Rosszak Iskolája kerül kisorsolásra, továbbá könyvjelzők, órarendek és kitűzők. Érdemes játszani minden állomáson, így nagyobb eséllyel nyerhetitek meg a könyvek egyikét. Sikeres játékot!

      Figyelem! Csak Magyarország területén belül postázunk. A nyertesnek kiértesítést követően 72 órájuk van válaszolni az emailre, azután újabb nyertest sorsolunk.

      Nyeremény: 
      Egy szerencsés nyertes egy Jók és Rosszak Iskolája könyvvel, egy könyvjelzővel, egy két oldalú órarenddel és két db. kitűzővel lesz gazdagabb a Twister Media Kft. felajánlásából.

       

      Szabályok:  
      1. A Rafflecopterben add meg az e-mail címed (kötelező)
      2. Válaszolj a Rafflecopterben feltett három kérdésre (kötelező)
      3. Lájkold a Függővég és a Twister Media facebook oldalát (plusz pontért, nem kötelező)

      a Rafflecopter giveaway


       

      További állomások

      11/11 Függővég
      11/12 Dreamworld
      11/13 CBooks
      11/14 Könyvszeretet

      Borító mánia ~ Ilona Andrews: Magic Bites - Pusztító Mágia

      $
      0
      0


      Ilona Andrews neve nem ismeretlen már a magyar Urban fantasy olvasóknak, hiszen annak idején az Egmontnál megjelent a The Edge, vagyis a Világok peremén sorozatának első két része. Sajnos amikor az Egmont bejelentette megszűnését nem sok esélyt láttunk arra, hogy ez a név még felmerül a hazai könyvpiacon. De imáink meghallgatásra találtak: a Könyvmolyképző kiadó úgy döntött, hogy bár a Világok peremén sorozatot nem folytatja, viszont megpróbálkozik a Kate Daniels sorozattal. Bevallom őszintén én a másik sorozatot nem annyira szeretem, míg a Kate Daniels szerintem manapság az egyik legeredetibb, legösszetettebb, legfantasztikusabb UF sorozatok közé tartozik, ezért számomra ennél jobb hírt nem is közölhetett volna a kiadó. Logikusabb lépésnek is tűnik a (kint) sikeresebb sorozat választása, reméljük itthon is rengeteg olvasónak is elnyeri a tetszését.

      A Kate Daniels sorozat első része a Magic Bites, itthon a Pusztító Mágia címet kapta, és hosszas háttérmunkálatok és ötletelések során végre elkészült a magyar borító is. Sajnos a teljesen végleges verziót technikai okokból nem tudjuk MÉG megmutatni (amint rendelkezésünkre áll majd természetesen frissítjük a bejegyzést), de leszámítva a vízjelet és egy két csinosítgatást, nagyjából azért láthatjátok, hogy milyen lesz. Nem is húzzuk tovább az időt, íme a borító, ami még a szerzők tetszését is elnyerte:


      Kate Daniels az Atlanta városában előforduló paranormális problémák felgöngyölítésével megbízott zsoldosként tengeti napjait. A szókimondó lány ereiben is mágia csordogál, de ő jobban bízik a kardja erejében. Ő maga is bármikor célponttá válhat, de nem futamodik meg a kihívás elől. Amikor azonban Kate gyámját meggyilkolják, válaszút elé kerül: vagy megvárja biztonságban, amíg elcsitulnak a kedélyek, vagy a természetfeletti gyilkos nyomába ered.
       

      Kate az utóbbit választja, így akarata ellenére belekeveredik Atlanta két legerősebb természetfeletti körének hatalmi harcába. Az egyik oldal a vámpírokat irányító Halottidézők. A másik a Falka, az alakváltók félkatonai klánja. És mindkét fél azt akarja, hogy Kate találja meg a gyilkost.

      A New York Times sikerszerzője, Ilona Andrews Kate Daniels világának megismerésére hívja az olvasót a sorozat első kötetében.






      „Egy pillantással felmértem, hogy szikét ebben a szobában biztosan nem találok, úgyhogy előhúztam Gyilkost a hüvelyéből. Füstölni kezdett, amint megérezte az élőholtat. Finom köd szállt fel kígyózva a pengéről.
      – Nehogy levet eressz nekem! – mormogtam, és nekinyomtam a pengét a sebhelynek.
      Az élőholt bőre sisteregni kezdett, amint a penge belemélyedt a húsba. Egészen aprócska, hat milliméteres bevágást ejtettem csak. Megfogtam a bőrlebenyt, és finoman húzni kezdtem. Végül megpillantottam egy huszonöt milliméter széles és tizenkilenc milliméter hosszú égési sebet. A seb közepén egy billog volt: egy nyílvessző, de nem nyílhegyben, hanem egy körben végződött. Ez Ghastek ismertetőjele. Miért is nem vagyok meglepve?
      – Ugye tudja, hogy büntetés jár a holttestek megrongálásért? – szólalt meg mögöttem egy férfihang.
      Megpördültem, kezemben a kardommal. Egy magas férfi támaszkodott az ajtónak. Köpenyt viselt, úgyhogy minden bizonnyal több joga volt ott tartózkodni, mint nekem.
      – Hé, lassan a testtel! – mondta.
      – Ne haragudjon! – Leengedtem a kardot. – Csak nem szeretem, ha megzavarnak.
      – Én sem. Kivéve, ha csinos, fiatal nők zavarnak meg. – A férfi a harmincas évei közepén járhatott. A váll-lapján lévő csík világos narancssárga volt. Harmadik szintű engedély. A köpenyére erősített biléta pedig arról árulkodott, hogy épp most kaptam a nyakamba egy osztályellenőrt.
      És az osztályellenőr egy szempillantás alatt kitilthat innen.
      A férfi megvárta, amíg nem bámulom tovább a kitűzőjét, majd kinyújtotta felém a bal kezét.
      – Crest.
      Lehámoztam a bal kezemről a kesztyűt, de Gyilkost szorosan tartottam a jobb kezemben. Kezet ráztunk.
      – Kate. És a Cresthez tartozik keresztnév is?
      – Igen, de nem szeretem.”
        

      A SZERZŐRŐL:


      A frappáns írói álnév, ILONA ANDREWS egy házaspárt rejt! Ilona és Andrew a neveikből hozták létre. Közösen alkotnak horror és fantasy műfajban, mindezt modern környezetbe helyezve. Ilona Oroszországban született, tinédzserként költözött az Államokba. A Western Carolina egyetemen találkozott férjével.

      Most Texasban élnek, két gyönyörű lányuk van, és az írás a fő hivatásuk. Az egyik legnagyobb sikerük a Kate Daniels sorozat, aminek az első kötete 2015 decemberében jelenik meg Magyarországon.

      Nézz fel a weboldalukra:
      http://www.ilona-andrews.com/

      Kövesd őket Facebookon:
      https://www.facebook.com/ilona.andrews

      The Huntsman: Winter’s War karakterplakátok

      $
      0
      0

      A 2012-es Hófehér és a vadász film egyáltalán nem mondható sikeres filmnek annak ellenére, hogy egy elég ütős színészgárdát sorakoztatott fel (leszámítva persze Stewart hölgyet), a Universal mégis úgy döntött, hogy csinálnak egy folytatást. Ami előzmény és folytatás lesz egyszerre.

      Ez azért jó hír, mert nincs Hófehér, nincs Stewart, de van nekünk Gonosz Királynőnk (Charlize Theron), Vadászunk (Chris Hemsworth), Jégkirálynőnk (Emily Blunt) és egy új, első blikkre tökös vadászlányunk (Jessica Chastain). A szereplőgárda egyértelműen briliáns és  kecsegtető, a karakter plakátok szintén ígéretesek, a történet kissé klisés, de én személy szerint nagyon várom.

      Jóval azelőtt, hogy találkoztunk volna Hófehérrel, Ravenna testvére, Freya (Blunt) egy szívszorító árulás után elmenekült a királyságból és bezárkózott egy jégpalotába. De amikor két kedvenc vadásza, Eric (Hemsworth) és Sarah (Chastain) parancsai ellenére szerelembe esnek, száműzi őket a vadonba. Évekkel később, amikor Freya megtudja, hogy Ravennát legyőzte Hófehér, elhatározza, hogy megszerzi a Mágikus Tükröt, ám rájön, hogy a testvérét életre keltheti. Együtt, a két gonosz nővér egy látszólag legyőzhetetlen hadsereget gyűjt. Ahhoz, hogy megállítsák a sötétség erőit a két vadásznak ismét össze kell fognia. 



      A Filmhez az első előzetest most szerdán láthatjuk. A The Huntsman április 22-én jöhet a mozikba.

      Borító mánia ~ Kelley Armstrong: Bitten - Megmarva

      $
      0
      0

      A Könyvmolyképző kezd ráerősíteni az Urban Fantasy vonalra nagy örömömre. A következő nagy név, akivel bővül a repertoár Kelley Armstrong. Armstrong sem ismeretlen már itthon, a YA paranormális sorozata, a Sötét Trilógia itthon is megjelent, ugyanúgy a Könyvmolyképzőnél.

      A Bitten viszont egy felnőtt Urban Fantasy sorozat, a Women of the otherworld első része. A sorozat egyébként összesen 13 részes, alakváltók, boszorkányok és démonok kapják a főszerepet. Érdekessége, hogy ugrál a főszereplők és a történetek közt, a "világok" közt, de közben megtart egy átívelő szálat is. Ezért is tartom borzasztóan nehéznek egy egységes borító elkészítését, ami hűen tükrözi az egyes részeket de közben az egész sorozatot is. Talán lehetetlen is ezt megvalósítani, de a lényeg, hogy a Bittennek elkészült a magyar borítója, és bár nem volt egyszerű mégis sikerült egy olyat összehozni, ami még az én kritikus fejemnek is tetszik.


      Elena Michaelsnek fogalma sincs arról, hogy Clay, a kedvese, vérfarkas, amíg az meg nem marja, és ezzel mindörökre megváltoztatja az életét. Elárulva érzi magát és feldühödik: képtelen tudomásul venni az átalakulását, és nem tervez semmilyen kapcsolatot a Falkájával – karizmatikus vérfarkas társainak csapatával, akik azt állítják, segíteni akarnak.

      Amikor azonban a Falkát brutális gyilkosságsorozat fenyegeti, Elena képtelen választásra kényszerül. Sorsára hagyja-e az egyedüli embereket, akik valóban megértik újonnan szerzett természetét, vagy segítsen nekik régi kedvesének a megmentésében, aki nemcsak tönkretette az életét, de még mindig vissza akarja szerezni Elenát, mindenáron.





      http://konyvmolykepzo.hu/products-page/konyv/ilona-andrews-magic-bites-pusztito-magia-kate-daniels-1-7112?ap_id=andie 





      Blogturné extra - Karen Marie Moning: A Felföld ködén túl blogturné

      $
      0
      0

      Ismét egy régóta várt regénnyel szeretnénk csábítani titeket. Dögös skót pasik, tündérek, időutazás és Karen Marie Moning. Ugye, hogy érdemes közelebbről is szemügyre venni? Mi megtettük! Mától hét állomáson át mesélünk arról, nekünk hogy tetszett A Felföld ködén túl. Tartsatok velünk!

      https://www.goodreads.com/book/show/16248113-the-school-for-good-and-evil http://marvin.bline.hu/product_tnimages_6/268/TN6_B1416799.JPG

      Kiadó: Cor Leonis
      Megjelenés: 2015
      Műfaj: Felnőtt történelmi PNR
      Fordította: Körmendi Ágnes

      Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

      Egy csábító skót földesúr…

      Az egész királyság csak úgy ismeri, Hawk, a Héja, a csatamezők és a női szalonok legendás ragadozója. Érintésének egyetlen nő sem tud ellenállni, de senki sem férkőzhet a szívébe, míg egy bosszúszomjas tündér át nem ráncigálja Adrienne de Simone-t a modern Seattle-ből a középkori Skóciába. A túlságosan is merész, túlságosan is egyenes lány még egy idegen évszázad foglyaként is leküzdhetetlen kihívást jelent a XVI. századi csábítónak. Bár házasságra kényszerülnek, Adrienne megfogadja, hogy távol tartja magától Hawkot…

      Egy nő, aki az idő foglya…

      A hírhedt uraságot csak tökéletes „nem” fogadja a lány tökéletes ajkán, de Hawk megesküszik, hogy felesége vágyakozva fogja suttogni a nevét, és könyörög a szenvedélyért, amit lángra lobbant benne. Nem állhat közéjük sem idő, sem távolság, el fogja nyerni a szerelmét! Bár Adrienne nem biztos abban, hogy helyes engednie a szívében ébredező érzelmeknek, kétségeinél erősebbnek tűnik Hawk elszántsága, hogy maga mellett tartsa a lányt…

      Karen Marie Moning, a nagy sikerű Tündérkrónikák szerzője ezúttal az érzékek földjére kalauzolja olvasóit. A Felföld ködén túl sorai buja skót tájakat, vad felföldieket és megoldásra váró rejtélyeket ígérnek a főszereplők perzselő pillanatai mellett. Egy csepp misztika kell még, és máris a druidák rejtélyes világában találjuk magunkat, ahol az időn és téren túli szerelem számunkra is csupán karnyújtásnyira kerül. A Cor Leonis Kiadó ezzel a kötettel indítja útjára a többszörösen RITA-díjra jelölt és RITA-díjas Highlander-sorozatot.


      BTK  EXTRA: Interjú az írónővel


      Honnan merítesz ihletet? 
      Mindenhonnan. A szellőből a csupasz bőrömön, egy szexi férfiból, a sötétből, amikor félek attól ami nincs is ott, de lehetne. Egy flmből, ami rosszul végződött, és nszerintem máshogy kellett volna. Egy könyvből, amivel nem tudok betelni.

      Mesélj egy kicsit a Druida mitológiáról, a könyveid mindig bővelkednek történelmi részletekben.
      Mindig is izgatták a fantáziámat a Kelta mítoszok - és, hogy néhányuk talán nem is mítosz. A kutatás, ami a személyes kiváncsiságomat szánt kielégíteni végül egy "hmm mi történne ha egy nő visszautaza az időben, hogy megmentsen egy Druida vérvonalat a kialástól?"ötletté változott (melyik csaj nem örülne neki, ha egy olyan férfi karjaiba taszítanák, mint Drustan? *vigyorog*). Amíg ezt a sztorit írtam, Dageus felém fordította azt a forró, tüzes, sötét, éhes tekintetét, arra késztetve, hogy ássam magam mélyebbre a Druidák történetébe, mítoszaiba.

      Mennyi kutatást fektetsz egy könyvedbe?
      Remélhetőleg ahhoz eleget, hogy hűen képviseljék azt az időszakot, amiről írok. Ez nagy kihívást jelent, amikor egy olyan időről írsz, ami évszázadokkal, sőt akár évezredekkel ezelőtt volt. Már néhány évtized is jelentősen különbözhet az öltözékben, találmányokban, nyelvben, és én próbálok annyira pontos lenni, amennyire lehet. Emellett persze használom néha a művészi szabadságomat, és tudatosan beleírok valami korszerűtlent, ami a történetet szolgálja.

      Az írásnak melyik része a kedvenced? 
      A kezdet. Amikor annyi lehetőség áll még előtted.

      Melyik részét szereted a legkevésbé? 
      Azokat a rohadt lehetőségeket. Néha elveszek bennük.

      Röviden ismertesd velünk egy tipikus munkanapodat. Van bármilyen szokatlan írási szokásod? 
      A szobának teljesen sötétnek kell lennie. Komolyan, teljesen. Sötétítő függönyök és színezett ablakok. Egy ideig  próbáltam egy szekrényben írni, de túl kicsi volt. 4:30-kor kelek,. Szerzek kávét. Nem kényszerítem az agyamat működésre. Leülök az asztalhoz és írok, amíg még félálomban vagyok és nem gondolok arra, hogy mit csinálok. Ahhoz, hogy írjak, mélyen a tudatalattimban kell, hogy maradjak. Amint teljesen ében vagyok, nekiállhatok a szerkesztésnek, de alkotni nem tudok. Körülbelül három vagy négy órán keresztül írok. Ezután már kibírom a fényt. Eszek reggelit, edzek, aztán vissza megyek az irodámba, hogy szerkesszek és megtervezzem az új jelenetet a következő napra. Sosincs elvárt szómennyiség, amit teljesítenem kell, és nem írok terveket. Minden alkalommal pontosan tudom, hogy hová tart az átfogó történet, de néha még engem is meglep, hogy hogy jutunk el odáig. Ami persze jó. Van egy elméletem: Ha az író unja, akkor az olvasó is unni fogja. Ha az író cefetül jól szórakozik, és 100 százalékosan bele ad mindent és az ő kitalált világának kötelezi el magát, akkor az olvasó is jól fog szórakozni.

      Milyen írók, könyvek vagy eszmék befolyásoltak téged? 
      Minden, ami Stephen King. Ő egy zseniális író és mesemondó egyben.
      Harlan Ellison Deathbird történetek. Ezt tizenhárom éves koromban olvastam és örökre elferdítette a nézőpontomat a démonokkal és istenekkel, élettel és halállal kapcsolatban. Gyerekként a The Shades Betty Brock-tól,  My Father's Dragon, Ruth Stiles Gannettől, és A Wrinkle in Time , Madeleine L'Engle-től.



      Történetünk a XVI. század Skóciájában játszódik, ezért arra gondoltunk, hogy ismerjük meg jobban a Felföldet, illetve várait. A ti feladatotok, hogy kitaláljátok, melyik állomáson melyik vár képét adták közre a bloggerek. Azok között, akik helyesen válaszolnak, öt példány Karen Marie Moning könyvet sorsolhatunk ki a kiadónak hála.
      (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)




      Blogturné - Sarah J. Maas: A tűz örököse [Nyereményjáték]

      $
      0
      0

      A megjelenés dömping közepette természetesen Celaena Sardothien új kalandját sem hagyhatjuk szó nélkül. A Heir of Fire – A tűz örököse, a fantasztikus Üvegtrón sorozat harmadik kötete már kapható a Könyvmolyképző Kiadónál, a Blogturné Klub három bloggere pedig egy mini turnéra invitál titeket, aminek a végén egy ügyes és szerencsés nyertes egy ‘A tűz örököse’ példánnyal lesz gazdagabb.
      Kiadó: Könyvmolyképző
      Fordító: Hetesy Szilvia
      Oldalszám: 662
      Műfaj: YA fantasy 
      Értékelés: 4,5 pont

      Bűntudattól és haragtól gyötört Celaena képtelen lenne Adarlan királyáért egy csepp vért is kiontani. Nincs más választása, fel kell vennie ellene a harcot…

      A Tündérkirálynő talán segít neki elpusztítani a királyt, de ennek ára van. Celaena egyszerre küzd sötét emlékeivel és a szíve is majd megszakad egy kilátástalan szerelem miatt. Tudja-e így teljesíteni az alkut és képes-e az egykor erős és hatalmas terraseni királyság élére állni? Talál-e segítőtársakat?



      "Lásd, amit látni akarsz, Aelin, és ragadd meg! Ne kérd, ne kívánd, vedd el!" 


      Be kell valljam, én is, mint ahogy sokan mások, féltem ettől a résztől, de furcsa mód nagyon vártam is, hála Sarah pinterest oldalának. Amikor elkezdtem olvasni, egy darabig úgy tűnt a félelmem megalapozottnak ígérkezik, Celaenából (továbbiakban Aelin) is csak az önsajnálat, kínlódás, depresszió áramlik, Chaolból szintén (bár ez tőle nem volt újdonság), Dorian is ismét idegesített a sértődöttségével. Ez volt az első alkalom, hogy mindenkit jól felpofoztam volna úgy istenesen, hogy térjenek már magukhoz.

      A könyv nagyobb részét karakterszinten az új szereplők vitték a hátukon, sok esetben ők voltak a csalódottság hangjai, azonban egyben a remény is. Tulajdonképpen a frusztrált olvasókkal ordították főszereplőink fülébe/verték (esetenként szó szerint) beléjük a változást. Ebből tudhattuk, hogy Sarah hatalmas karakterfejlődéseken próbálja végigvezetni a főszereplőket, és nem végleg cseszte el őket, nagyon is jól tudja mit csinál. Emiatt a könyv leginkább a karakterfelépítésekre helyezett nagy hangsúlyt, az új és régi szereplőkről egyaránt sorra derültek ki az érdekesebbnél érdekesebb dolgok, a könyv végére mindegyikük hatalmas változáson megy keresztül, és lényegében mindenki elérkezik oda, ahova a megismerésük óta vártuk (bár én azért még mindig nem tudom megkedvelni Chaolt :D).

      Például ott van mindjárt Dorian. Spoiler nélkül, csak annyit, hogy nem hiszem, hogy lesz bárki, aki ezek után még mindig ellenszenvet érez majd iránta. Dorian folyamatoan válaszokat keres arra,  hogy miért van mágiája egy olyan helyen, ahol senki másnak nincs, és hogyan élheti túl. Közben egy új szerelmi szál főszereplője lesz. Szegény viszont az az Üvegtrónnak, ami Elijah az Originalsnak: mindig ő húzza a legrövidebbet :(.


      Aelin egy új szereplő, a harcos tündér Rowan segítségével és tanításával végre hihető, igazán badass harcossá, királynővé válik. Emellett fejben is felnő a feladathoz, és érezhetően innentől kezdve kevésbé tipikus YA karakter. Bár én eddig is szerettem őt, de tény, hogy azért volt hová fejlődnie. Örülök, hogy nem kellett azért erre 5 részig várni. Már csak azt remélem, hogy nem fejlődik majd visszafelé a maradék 3 könyvben. 

      Chaol.... hát nem én leszek az az ember, aki azt mondja, hogy az ő karaktere is végre révbe ért. Az igazság az, hogy bennem túl nagy ellenszenvet keltett az első két részben, és szerintem Sarah csinálhat vele bármit, akkor sem fogom megkedvelni. Elismerem, hogy ő is sokat változik a jó irányba, de számomra ő mindig csak egy felesleges karakter marad. Chaol legfőbb erénye egyben a legnagyobb átok is a számára, hiszen végig őrlődik a birodalom iránti és a barátai iránti hűsége közt, közben pedig legjobb barátja és szerelme közt is. 

      A főbb új szereplőket hogyan is jellemezhetném? Ó, megvan, itt egy gif: 


      Rowan, Aeidon és Manon valóban jöttek, láttak, és ledaráltak mindent. Rowan Whitethorn, a fentebb már említett tündér elit harcos/herceg az a fajta karakter, ami Sarah specialitása: egy nagy seggfej, ám ennek megvan az oka, ő is egy sebzett, sötét múlttal rendelkező szexi rohadék, aki a legnagyobb támasza főhősünknek, és mélyen azért nagy szíve van. Szóval persze, hogy imádjuk. Ő vezeti be Aelint a tündérek világába, ahol új kalandok várnak a lányra. Anélkül, hogy itt se spoilerezzek el semmit, Rowan kulcsfontosságú szereplője lesz Aelin szövetségének és életének. Egymásra lettek erőltetve, együtt KELLETT dolgozniuk, de végül egy olyan páros forrott ki minden szempontból, amit rettentő ritkán látni. Nyugodtan mondhatnánk rájuk, hogy két test, egy lélek. És canon vagy sem, bocs Dorian, de TEAM ROWAELIN!!


      Aeidon Ashryver pimasz és vakmerő, ő az egyik legféltebb tábornok Északon, egy könyörtelen légió parancsnoka. Vezetéknevéből rájöhetünk, hogy valamilyen rokoni kapcsolatban áll Aelinnel. A jó fiúk táborát erősíti, na meg a humorét is. Közben pedig olyan odaadás, szeretet árad belőle Aelin felé, akiről azt hitte sosem látja többet, hogy nem tudsz mást tenni, csak egy százas zsebkendővel várni a pillanatot, amikor végre újra találkoznak. Rajta keresztül tudhatunk meg sok mindent Aelin múltjáról.

      Az utolsó főbb új karakter, Manon Blackbeak az egyik legerősebb vasfogú boszorkány. Ő a vezetője a Tizenhármaknak, egy wyverneken (az előző részben említett sárkányszerű lények) lovagló boszorkányokból álló légiónak, mely jelenleg a király mondhatni légierője. Nyomon követhetjük, ahogy Manon először találkozik a wyvernjével, Abraxosszal és hogy alakul a kapcsolatuk. Az ő szála bemutatja a boszorkányok világát is. Manon gyakran kegyetlen és kíméletlen, ravasz és találékony és briliáns karakter. Vagány, tökös, erős, tökéletes fő gonosz alapanyag lenne első ránézésre. Hogy a jók vagy a gonoszok oldalát erősíti-e majd végül, arra nektek kell rájönnötök.

      A történet több szálon fut, a karakterfejlődések mellett továbbra is, és még komolyabban foglalkozik a könyv a király zsarnokságával, a lázadókkal, és szerencsére most már a világ varázslatosabb felével is. Volt rengeteg mágia, dráma (a jó és a rossz fajtából is, sírós részek is), akció, kaland, rejtély és árulás is. 

      Nem véletlen lett az első három könyv közül a leghosszabb, a kezdeti bukdácsolás után soha nem éreztem, hogy bármelyik rész, jelenet felesleges lenne. Sarah megsiratott, felidegesített, ámulatba ejtett ismét. Ha ezt folytatja a következő részekben, amit itt elkezdett és kialakított, akkor nagyon kevés lesz nekem ez az öt csillag...




      Blogturné Extra - RANDOM Üvegtrón infocsokor

      Sarah az A Court of Thorns And Roses megjelenésekor is turnékörútra ment, ahol szokás szerint kérdezhettek a jelenlévők tőle. Rengeteg kérdés érkezett az Üvegtrónnal kapcsolatban, ebből mazsoláztunk nektek érdekességeket.

      Queen of Shadows információk:
      - Chaol szemszög megerősítve
      - Aelin és Manon találkozik
      - Aelin rettentő dühösen tér vissza Adarlanba.
      - Sarah Lysandra feltűnését várja a legjobban
      - rövid jellemzés: "erőszak, bosszú, tüzes jelenetek, epic árulások, viselkedés problémák...csak  a szokásos"
      - Chaol sok szerepet kap

      Sorozat információk:
      - A Heir of Fire-t volt eddig a legnehezebb megírni
      - Manon szemszöge a legkönnyebb
      - "Biztosan lehetséges", hogy egy tündérnek több társa legyen!
      - Sarah pontosan tudja, hogy ér véget a sorozat, de "azután még nagyon nagyon sok történet marad ebben a világban"

      Karakterekről:
      - 5 éves Dorian azt akarná, hogy 30 éves Dorian egy "hősies sárkányölő" legyen.
      - Ha Sarah visszahozhatna egy karakter, akit megölt, az Nehemia lenne.
      - Rowant nem ihlette senki, egyszerűn megjelent Sarah fejében.
      - Asterin Blackbeaket gyilkosságért üldözik.
      - Manon szereti h a haját fésülik
      - Yrene még visszatér valamelyik könyvben
      - Aelin kedvenc fegyvere: tőr
      - Celaena kutyusa 100/ biztos, hogy túléli a sorozatot.
      - Nox is visszatér majd (az első rész óta rengeteg kalandban volt része)
      - Dorian két évesen epres pitét lopott a palota konyhájából, az egészet megette és egy napig beteg volt tőle,
      - Magassági sorrend: Rowan, Aedion, Chaol, Dorian, Celaena
      - Ansel is visszatér majd
      - "Lehet", hogy újra találkozhatunk majd a Néma gyilkosokkal.
      - Rowan simán lenyomná Legolast egy harcban.
      - Arobyn a 30-as évei közepén jár.
      - A zongora az egyetlen hangszer, amin Celaena képes játszani
      - Mindig is az volt a terv, hogy Sam meghal.
      - Sam "1000%" halott és sosem jön vissza.
      - Chaolnak már volt "pár" szeretője Celaena előtt.
      - Sarah pontosan tudja ki mellett fog kikötni végül Celaena.
      - Celaena imádná az Elfújta a szelet.
      - Dorian a klasszikus filmeket szeretné.
      - Ha Celaena állat lenne, "10000%", hogy Velociraptor lenne
      - Manon sportja jéghoki (védőfelszerelés nélkül)
      - Celaena sportja a foci
      - Celaene legtöbbet látogatott weboldala a Goodreads lenne
      - Celaene nem-hivatalos dala a 'Back in Black' az AC/DC-től.
      - A modern időkben nekik lenne tetkójuk: Aedion, Celaena, Rowan, Nehemia
      - Nekik biztosan nem: Manon, Dorian, Chaol




      1. Ebben a játékban egy ‘A tűz örököse’ idézetet kell megtalálnotok, amit egy titkos honlapon rejtettünk el. A honlapot egy ősi tündér szó kitalálásával és annak megadásával érhetitek el. A meglelt idézetet (nem a kódot, nem a honlapot) kell a rafflecopterbe majd beírnotok.

      2. A honlap: www.[kód].kinja.com (például, ha azt a kódot adtuk meg nektek, hogy Adarlan, akkor a honlapot a www.adarlan.kinja.com-on éritek el.)

      3. A kódot úgy fogjátok megkapni, hogy minden állomáson ki kell találnotok néhány fogalmat/nevet/helyszínt. Segítségként kisebb leírásokat adunk majd meg, illetve azt, hogy hány betűből áll (pl. Adarlan: _ _ _ _ _ _ _), és annak a betűnek a helyét, amit fel kell használnotok a kód összerakásához pirossal jelöljük.

      4. Ezeketössze vissza osztjuk fel az állomások közt, DE megadjuk majd, hogy melyik fogalom (illetve annak kiemelt betűje) hányadik betű a kódban.

      Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik helyesen adták meg a megfejtést, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

      2. betű a kódban

      Adarlan első királynőjének mágikus amulettje

      _ _ _ _ _  _ _ _ _ _



      5. betű a kódban

      Adarlan koronahercege
      _ _ _ _ _ _

      8. betű a kódban
      Egy új szereplő. Boszorkány.
      _ _ _ _ _

      Turné állomások

      12/13 Függővég
      12/17 Kelly és Lupi Olvas

      TRAILER: Star Trek: Beyond (2016) #1

      $
      0
      0

      Úgy tűnik előbb láthatjuk az új Star Trek film trailerét, min azt hittük. A készítők mégsem vártak a Star Wars bemutatójáig, ahogy eredetileg tervezték, inkább úgy döntöttek, hogy meglovagolják az eheti trailer áradatot, és már ma feltették a netre.


      A Star Trek: Beyond az előző két résszel ellentétben nem J.J. Abrams keze alatt készült. A filmet ezúttal a Halálos iramban filmek rendezője, Justin Lin rendezte, aki most sem fogta vissza magát, ami a pörgős akciójeleneteket illeti. A Star Trek: Beyond egyelőre úgy tűnik, hogy visszahozza a régi ST filmek érzését, de közben megtartja modern stílusát is. Több fajjal is találkozhatunk végre.

      Blogturné -Ilona Andrews: Magic Bites - Pusztító Mágia [Nyereményjáték]

      $
      0
      0

      Ilona Andrews neve nem ismeretlen már a magyar Urban fantasy olvasóknak. A The Edge, vagyis a Világok peremén sorozata után a Könyvmolyképző Kiadónak hála elérkezett hozzánk végre Kate Daniels is. A Blogturné Klub hét bloggere pedig 2015. december 25-től 2016. január 17-ig igyekszik meggyőzni az Urban Fantasy műfaj rajongóit arról, hogy miért érdemes eme nagyszájú, tökös mágiahasználó zsoldos kalandjait nyomon követni. A turné végén pedig három ügyes és szerencsés nyertes egy-egy ‘Magic Bites - Pusztító mágia’ példánnyal lesz gazdagabb.

      Kiadó: Könyvmolyképző
      Fordító: Mergl-Kovács Bernadett
      Oldalszám: 320
      Műfaj: Felnőtt Urban Fantasy
      Értékelés: 4 pont

      Kate Daniels az Atlanta városában előforduló paranormális problémák felgöngyölítésével megbízott zsoldosként tengeti napjait. A szókimondó lány ereiben is mágia csordogál, de ő jobban bízik a kardja erejében. Ő maga is bármikor célponttá válhat, de nem futamodik meg a kihívás elől. Amikor azonban Kate gyámját meggyilkolják, válaszút elé kerül: vagy megvárja biztonságban, amíg elcsitulnak a kedélyek, vagy a természetfeletti gyilkos nyomába ered.

      Kate az utóbbit választja, így akarata ellenére belekeveredik Atlanta két legerősebb természetfeletti körének hatalmi harcába. Az egyik oldal a vámpírokat irányító Halottidézők. A másik a Falka, az alakváltók félkatonai klánja. És mindkét fél azt akarja, hogy Kate találja meg a gyilkost.

      A New York Times sikerszerzője, Ilona Andrews Kate Daniels világának megismerésére hívja az olvasót a sorozat első kötetében.



      Most jöttem rá, hogy milyen átkozottul nehéz úgy írni egy sorozat első részéről, hogy valójában már a kilencedikre várok. Ráadásul az egyetlen olyan sorozatról beszélünk, ami az eddigi nyolc része alatt egyszer sem okozott csalódást, és kivétel nélkül mindig megugrotta a magának emelt mércét. Ez az oka a „csak” 4 pontos értékelésnek, mert kezdő kötet, és bőven túlszárnyalja ezt majd még a többi rész (mert ez az írópáros képtelen hibázni ennél a sorozatnál). Nekem ez a könyv (sorozat) angolul is, magyarul is (bár azért nem teljesen vagyok megelégedve a fordítással, de ez nálam már alap) hatalmas szerelem. Jó ideje próbáltam már elérni, hogy végre itthon is megjelenjen. Annak idején az Egmontnál megjelent a The Edge, vagyis a Világok peremén sorozatának első két része. Sajnos amikor az Egmont bejelentette megszűnését nem sok esélyt láttunk arra, hogy ez az írópáros még felmerül a hazai könyvpiacon. De imáink meghallgatásra találtak: a Könyvmolyképző kiadó úgy döntött, hogy bár a Világok peremén sorozatot nem folytatja, viszont megpróbálkozik a Kate Daniels sorozattal. Bevallom őszintén én a másik sorozatot nem annyira szeretem, míg a Kate Daniels szerintem manapság az egyik legeredetibb, legösszetettebb, legfantasztikusabb UF sorozatok közé tartozik, ezért számomra ennél jobb hírt nem is közölhetett volna a kiadó. Logikusabb lépésnek is tűnik a (kint) sikeresebb sorozat választása, remélem itthon is rengeteg olvasónak is elnyeri a tetszését.

      Az értékelésemhez, és az ajánlásához szorosan kapcsolódok a hogyan találtam rá? történet. Akik ismernek, azok tudják, hogy óriási rajongója vagyok Jeaniene Frost Cat&Bones vámpíros UF sorozatának, és mindig hasonló könyveket kerestem: tökös főhősnő, alfa hím főhős, epic, izgalmas szerelmi szál, akció a köbön, fordulatos történetvezetés, lebilincselő világ és persze hasfájdító humor. Sokan ajánlották Frost rajongóinak az Andrews párost, de mégis valamiért évekig húztam, mielőtt 2013 nyarán belekezdtem a Magic Bites-ba, ekkor már 6 rész is kint volt, nagy szerencsémre, ugyanis sikerült egy hét alatt ledarálnom mindet. Örültem is, mint majom a farkának, hogy nem korábban kezdtem el, mert eladtam volna az ördögnek a lelkemet is, hogy a folytatásokat megkaparintsam (ez most is így van). Ritka alkalmak egyike volt ez, amikor már az első rész közepénél tudtam, hogy új kedvencet avatok.

      Szóval most egy több, mint 2 éves élményt próbálok átadni nektek, úgy, hogy ne spoilerezzek semmit, és lehetőleg minden UF rajongót meggyőzzek arról, hogy a Kate Daniels sorozat nekik K.Ö.T.E.L.E.Z.Ő.  Csak semmi nyomás. Reméljük nem kell bevetnem a Jedi erőm...


      Szóval mit is nyújt a Magic Bites? Tökös főhősnő, pipa. Fordulatos történetvezetés, pipa. Lebilincselő világ, pipa.  Mivel egy 10 részes sorozat kezdőkötetéről beszélünk, várható, hogy leginkább az alapok lefektetésére, a világ működésének, a szabályainak megismertetésére és a főszereplő bemutatására koncentrál, miközben igyekszik elindítani azokat a történetszálakat, amik a következő részekben bontakoznak majd ki igazán (pl. szerelmi szál, Kate múltja és családfája, stb.). Ennek ellenére az írópáros mégsem esett a tipikus kezdőkötet hibájába, és egy olyan regényt sikerült megírniuk, ami könnyedén szerez a sorozatnak új rajongókat.

      Az első említésre méltó dolog a rendkívül eredeti világfelépítés. Hébe-hóba találok olyan sorozatot, ahol igazán egyedi, vagy csak nagyon ritkán felépített világba csöppenek, a Kate Danels pedig pont ilyen. A sorozat a nem túl távoli jövőben játszódik, Atlantában. Ebben a világban, a mágia és a technológia egyszerre nem lehet jelen. A világot random időközönként úgynevezett mágiahullámok sújtják, amikor is minden technológia használhatatlanná válik. A túléléshez tudnunk kell, mikor használjunk autót és mikor pattanjunk ló( vagy szamár)hátra, hogy időben odaérjünk a találkozónkra. Ezt viszont lehetetlen kiszámítani, így életbe lép a "Számíts mindig a legrosszabbra és hozd ki belőle a legjobbat."íratlan törvény. A kiszámíthatatlan mágiahullámoknak köszönhetően, nem használnak többé repülőgépeket sem. Tulajdonképpen olyan, mintha a modern korból hirtelen átlépnénk a középkorba, majd vissza. Az első mágiahullámok rendkívül erősek voltak és évekig tartottak, ami alatt különféle mágikus lények jelentek meg a világunkban. Az ők, és a mágiahasználók rendbe tartására különféle bűnüldöző szervezetek jöttek létre. A Három nagy szervezet: az Irgalmas Lovagrend, a Paranormális Tevékenységek Elhárító Egység, a Katonai Természetfeletti Elhárító egység. Emellett ott van még a Zsoldosok Szövetsége, akiket bárki felbérelhet jó pénzért a mágikus problémájára, ha a zsaruk nem tudnak vagy nem akarnak vele foglalkozni. Ide tartozik Kate is. A hivatalos rendfenntartók mellett két másik nagy, természetfeletti csoport is helyet kapott Atlanta sakktábláján. Az egyik a Falka, a helyi alakváltók alkotta réteg, amit a veszélyesen jóképű Curran, azaz az Alakváltók Ura vezet. A másik pedig a Halottidézők, más néven az Emberek, akik vámpírokat (nem a szexi, csábító ragadozó fajtát, hanem a tudatlan, érzelemmentes gyilkológép fajtát ) irányítanak mindenféle magánakciójuk elvégzéséhez. Mindez jó kis hatalmi harcokat, árulásokat, konfliktusokat szül majd a sorozat folyamán, ahogy egyre mélyebbre süllyedünk Kate-tel együtt a világban illetve, ahogy egyre fontosabb pozíciót tölt majd be ő is a sakktáblán.

      Szóval adott egy fantasztikus világfelépítés, de mi kell még? Hát egy jó főszereplő! Kate Daniels, harcos, zsoldos, mágiahasználó, szökevény. Kate múltjáról nem sok mindent árul el ebben a részben, de érezhető, hogy csak a jéghegy csúcsát súroljuk, és az olvasó bőven gyárthat teóriákat arról, hogy ki vagy mi elől bujkál és miért, amíg kijön a következő rész. Már itt is imádtam Kate humorát, ami egyébként később még jobban sziporkázik, azt, hogy akkor is képes beszólni az ellenfelének, ha közben remeg, mint a kocsonya. Amit biztosan nem lehet mondani róla az az, hogy gyáva. Az utolsó leheletéig is küzd,  hogy a városa és az emberek biztonságban legyenek, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy leleplezi magát. Nem tökéletes, bőven van még hová fejlődnie (fog is), de ő az a hősnő, aki egyértelműen helyt tud állni egyedül is, de nem túl büszke segítséget kérni/elfogadni. Emellett pedig nem egy érzelemmentes robot, rengeteget törődik másokkal, hűséges a végletekig, de szerencsére nem az az idegesítően tipikus "szuperhős" figura. Nem áll távol tőle, hogy egy életre megszabaduljon ellenségeitől, ha tud. Említettem már, hogy van egy mágikus kardja? Amit Gyilkosnak hívnak?


      Ezek után mi tehetné még jobbá a könyvet? A lendületes történetvezetés. Szokásos nyomozós történettel kezdünk, ami engem ritkán szokott érdekelni. A Magic Bites viszont valahogy mégis képes volt belém mélyeszteni a karmait, úgy hogy lényegében semmiről nem is tudunk semmit, amikor belecsöppenünk a történetbe. Aztán a sima nyomozós szálat kicsit felpaprikázza a mágikus adalék, ami a könyv végén egy epikus összecsapással zárul.

      A hab a tortán pedig a számos nagyszerű mellékszereplő, akikkel találkozunk és akiket nem felejtünk, mert mindegyikőjük valamilyen emlékezetes belépővel mutatkozik be. Néhány alakváltót is megismerhetünk, lovagot, zsoldost és halottidézőt is, akik mind visszatérő szereplői lesznek majd a sorozatnak, szerencsére, merthogy ők is bőven hozzáadnak a humorhoz és a rejtélyhez is.

      A legfontosabb ilyen szereplő az Alakváltók Ura, Curran. Currannek is viszonylag kis szerepe van még itt, de annál üdítőbb. Már most látszik, hogy ezek ketten egy felejthetetlen párost alkotnak majd, legyen az baráti, üzleti vagy szerelmi kötelék. Mellettük biztosan nem fogunk unatkozni. Curranról ódákat tudnék zengeni, de mivel itt még nem ismerjük annyira megpróbálom visszafogni magam. Azt azonban megtudjuk, hogy az ő múltja sem volt egy leányálom, és hogy vért izzadva, veszteségek árán jutott oda, ahol most tart és egyáltalán nem meglepő, hogy ő a Déli alakváltó falkának az ura. Tekintélyt parancsoló, vasököllel uralkodik, amikor kell, könyörületes, amikor teheti, a falka és minden tagjának sorsát a szívén viseli és emellett még a humora is nagyszerű. De bízz bennem, nagyon nem szeretnél az ellensége lenni. Ő lesz az, aki majd később az izgalmas, mindent legyőző szerelmi szálat hozza magával, ám arra még várni kell. A Magic Bites-ban még nem igazán beszélhetünk szerelmi szálról, de a szikra már megjelenik itt is. 

      Röviden a Magic Bites egy olyan Urban Fantasy, ami kevésbé fókuszál a romantikára, és inkább az akciót és a feszültséget helyezi előtérbe. Ha egy olyan sorozatot keresel, amelyben egy vagány, nagyszájú, rejtélyekbe burkolózó hősnő veszi fel a harcot a halálosan veszélyes mágikus lényekkel szemben, ahol a mágia és a technológia folyamatos háborút vív egymással, ahol sosem tudhatod kiből lesz ellenség, és kiből barát, és ahol a helyzet mindig reménytelen, de nem súlyos, akkor ez a könyv az, amit keresel. 







      1. Ebben a játékban egy ‘Pusztító mágia’ idézetet kell megtalálnotok, amit egy titkos honlapon rejtettünk el. A honlapot egy ősi erő szó és egy szám kombinációjának kitalálásával és annak megadásával érhetitek el. A meglelt  idézetet (nem a kódot, nem a honlapot) kell a rafflecopterbe majd beírnotok.
      2. A honlap:  www.[kód].kinja.com (például, ha azt a kódot adtuk meg nektek, hogy Daniels66, akkor a honlapot a www.daniels66.kinja.com-on éritek el.)
      3. A kódot úgy fogjátok megkapni, hogy minden állomáson ki kell találnotok néhány fogalmat/nevet/helyszínt. Segítségként kisebb leírásokat adunk majd meg, illetve azt, hogy hány betűből áll (pl Daniels: _ _ _ _ _ _ _), és annak a betűnek a helyét, amit fel kell használnotok a kód összerakásához pirossal jelöljük. A helyes válaszok megtalálásához a kiadó honlapján található részletre és némi netes kutakodásra lesz szükségetek.
      4. Ezeket össze vissza osztjuk fel az állomások közt, DE megadjuk majd, hogy melyik fogalom (illetve annak kiemelt betűje) hányadik betű a kódban.

      Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik helyesen adták meg a megfejtést, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.

      3. betű a kódban

      A három bűnüldöző szerv egyike, céljuk az emberiség védelme, a technika és mágia ellen egyaránt


      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

      a Rafflecopter giveaway

      Turné állomások

      12.25 Függővég
      12.28 Insane Life
      01.03 Bibliotheca Fummie
      01.05 Kelly és Lupi Olvas
      01.09 Deszy Könyvajánlója
      01.13 MFKata gondolatai
      01.17 Könyvszeretet

      Best of ~ 2015 Könyvekben

      $
      0
      0

      Ez az év is elmúlt, ezért jó szokásomhoz híven visszatekintek a legemlékezetesebb könyvekre, melyeket idén olvastam.

      Sajnos idén csak 41 új könyvet (mármint, ami nem újraolvasós) sikerült kiolvasnom, ami 9-el kevesebb, mint tavaly és a goodreads kihívásomat sem sikerült teljesítenem. DE! Legalább elmondhatom, hogy ebből a 40 könyvből a legtöbb beváltotta a reményeimet/kellemes csalódás volt. Persze azért akadtak olyanok is, amik borzalmasan nagy csalódást okoztak.

      LEGJOBB IDEI KÖNYV

      Külföldi megjelenés:


      Dead of Winter
      (Az Arkánum Krónikák #3)
      Kresley Cole

      Egy rahedli érzelmet kiváltott belőlem ez a könyv. Megint jó fordulatos volt az elejétől a végéig. Cole azért tud szívszélütést okozni rendesen, már benne sem bízok, ahogy Kenyonban és Moningban sem. Sok kajlis! Megint tele vagyok teóriákkal és kétségekkel. Bár egy teóriát kilőttünk jött helyette 3 másik! Igazából az egész könyv egy nagy mentőakció volt, hol az egyik, hol egy másik karakter esett csapdába, főellenségként pedig a Szeretőket ismerhettük meg. Cole megint nem kímélt minket, bőven voltak gyengébb idegzetűeknek nem ajánlott jelenetek.




      Hazai megjelenés:

      World After – Túlélők világa
      (Angelfall #2)
      Susan Ee

      Azt, hogy Susan Ee egy tökéletes második részt alkotott, és erről egy percig sem vélekedtem másként. A regény kalandos, akció dús, izgalmas, lebilincselő, tragikus, helyenként mégis komikus, és szerintem durvább, mint az előző rész, pedig az sem volt pite. Imádom, hogy Susan mert ilyet írni, és imádom, hogy merték így kiadni. Horrorisztikus elemei ellenére, ez egy gyönyörű történet a családról, az önzetlenségről, a bátorságról és az összetartás fontosságáról.  A World After- Túlélők egy már ismerős világgal, ismerős hősökkel és ellenségekkel, de vadonatúj kalandokkal és izgalmakkal, új szövetségesekkel, utánozhatatlan poénokkal, és briliáns fordulatokkal nyűgözi le a rajongókat. Az egyetlen hibája, hogy van vége!


      Könyvek, amiket még ide sorolhatnék:

      LEGJOBB SZÁMOMRA-ÚJ-KÖNYV



      Grave Memory
      (Alex Craft #3)
      Kalayna Price

      A sorozatot ajánlom az Anita Blake (korábbi kötetek) rajongóinak, illetve, akiknek tetszett a Charley Davidson (azoknak is, akiknek az alap ötlet tetszett, de ki nem állhatják Charley-t.) sorozat. Mindkét sorozattal sok a hasonlóság, de közben mégis sikerül megtartania egyediségét, ami főleg a világ felépítésben mutatkozik meg. Az Urban Fantasy rajongók biztosan szeretni fogják. Bár jóval kevesebb benne a poén, mint a fenn említett két sorozatban, akcióból, mágiából és fura lényekből egyáltalán nincs hiány. Ha idén sem jön ki következő rész átmegyek Godzillába!


      LEGJOBB DEBÜTÁLÓ SOROZAT


      Az ACoTaR kiváló kezdése egy új sorozatnak, és önálló könyvként is kiemelkedő lenne a műfajában, nyugodtan mondhatjuk, hogy még csupán csak a jéghegy csúcsát súroltuk. Egyszerre kedvez a romantika, a kaland, az akció és a fantasy rajongóknak. Őrült izgalommal és türelmetlenül várom a következő részt. TEAM RHYS!!




      LEGJOBB NŐI KARAKTER (idén is...)

      Kate Daniels

      Nem véletlenül „Kate Daniels” a sorozat címe. Imádom, hogy Kate és Curran ütős páros, imádom a közös jeleneteiket, és imádom, hogy ha Curran nincs a képben hiányzik, de közben nem tűnik fel a hiánya. Világos, mint a vakablak, nem, hogy mit akarok mondani? A lényeg, hogy a történet és Kate is kiválóan megállja a helyét az alfa eyecandy nélkül is. Ezt szeretem én ebben a párosban. Mindkettő badass, ha Kate bajba kerül Curran megmenti, de a nap végén mégiscsak a girlpower tarol. Kate tökös, vicces, lojális, erős, és közben egy nagyon is reális karakter. Nincs túlidealizálva, nem tökéletes, ám aki szereti, az mindent szeret benne.

      LEGJOBB FÉRFI KARAKTER

      Rhys

      A rejtélyes, sötét, rendkívül veszélyes és erőteljes seggfej, de bűnösen szexi Fae a.k.a. Rhysand és reménytelenül elvesztem. Azt hiszem nem kell magyaráznom miért. Valószínűleg sokan nem fogjátok szeretni őt, de még Sarah is bevallotta, hogy imádja. Mert Rhys nem fekete vagy fehér, inkább egy szürke karakter (és itt most nem szürke, mint unalmasra gondolok). Egy rossz jófiú. Rettentően komplex karakter, akinek megvan a maga terve és motivációja, de egy kulcsfontosságú szereplő a sorozatban. Csakúgy mint Lucien, ő is remek humorforrás. Egy szóban összefoglalva: TÖKÉLETES! (Most mi van? Mondtam, hogy reménytelen vagyok...) Alig várom, hogy a második részben jobban megismerhessük és láthassuk az udvarát (Éj). Bár imádom Feyre és Tamlin párosát, mégis a FeRhys ship kapitánya vagyok.

      LEGJOBB ANTIHŐS

      Jada
      Burned
      (Tündérkrónikák #7)
      Karen Marie Moning

      Bár a nap végén Jada a jó oldalon áll, azért inkább antihősként van ebben a könyvben beállítva, több okból is. Spoilerezni nem fogok, legyen elég annyi, hogy ő és Mac nem lesznek legjobb barinők. :) Imádtam a karakterét, még akkor is ha vele elvesztettünk egy másikat, akiért vérzik is a szívem. Rideg, kalkulált, teljesen badass, méltó ellenfele lehetne a kilenceknek, de közben meg-meg villan a másik énje is, szerencsére. Jó főellenség lenne belőle, de jobb ha a jó oldalon áll, vagy valahol a kettő közt. Nagyon kíváncsi vagyok mit alkot a következő részben és hogy alakul majd végül a sorsa.  

      LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

      Manon
      A tűz örököse
      (Üvegtrón #3)
      Sarah J. Maas

      Manon Blackbeak az egyik legerősebb vasfogú boszorkány. Ő a vezetője a Tizenhármaknak, egy wyverneken (az előző részben említett sárkányszerű lények) lovagló boszorkányokból álló légiónak, mely jelenleg a király mondhatni légierője. Manon gyakran kegyetlen és kíméletlen, ravasz és találékony és briliáns karakter. Vagány, tökös, erős, tökéletes fő gonosz alapanyag lenne első ránézésre. Nem lenne ellenemre egy spin-off sorozat az ő főszereplésével. 


      LEGJOBB TERMÉSZETFELETTI FAJ

      Arkánumok
      Az Arkánum Krónikák
      Kresley Cole

      Ismét csak egy kategória, ahol nem sikerült idén semminek überelnie a tavalyi győztest, és van egy olyan érzésem, hogy egyhamar nem is fogok találni jobbat. Érdekesség, hogy pont most leltem rá egy felnőtt Urban Fantasy sorozatra (Immortal Vegas), ahol szintén életre kelnek a Tarot kártyák, de Cole háttértörténete érdekesebb és egyedibb. Ugyanis oly módon szőtte bele a tarot kártyákat és azok misztikumát a sorozatba, ahogy valószínűleg azt még sosem tették. Valami újat, valami egyedit alkotott. Persze nem teljesen, hiszen rengeteg helyről szerzett inspirációkat (khm Méregcsók), amiket aztán így-úgy alakítgatva és csavarva be is épített a történetbe, de ettől csak még jobb lett az elkészült mű. A Tarot kártyák és a szereplők közti kapcsolat, illetve a képességeik a legérdekesebb része a sorozatnak.


      LEGJOBB KÖNYVES VILÁG

      Sirantha Jax sorozat
      Ann Aguirre

      Ann Aguirre neve sokaknak ismerősen csenghet, hiszen ő a szerzője a Razorland trilógiának is. Azt azonban kevesen tudják, hogy Ann nevéhez egy remek űropera is, melyben a sci-fi, az urban fantasy, a horror egy kis romantikával keveredik. Rengeteg akció, űrhajók, földönkívüli lények, politika, kaland,és főként eszeveszett fordulatok jellemzik. Annak is bátra ajánlom, aki még nem olvasott sci-fit, ez a sorozat egy tökéletes idegenvezető a műfaj bugyraiba. 

      LEGJOBB AKCIÓ JELENET

      Magic Shifts 
      (Kate Daniels #8.)
      Ilona Andrews

      Oh shit. Na ebből van egy pár, úgyhogy erősen kellett gondolkoznom, hogy melyik volt a legütősebb, legemlékezetesebb. Azt kell mondjam, hogy a Kate Daniels akciójelenetei jelen pillanatban verhetetlenek. Olyan dinamika, izgalom, adrenalin árad belőlük, hogy úgy érzem én is az életemért harcolok. Ebben a részben pedig felettébb érdekes ellenségekkel kellett megküzdenie Kate-nek. 



      LEGJOBB ROMANTIKUS PÁROS

      Evie & Aric (Halál)
      Dead of Winter
      (Az Arkánum Krónikák #3)
      Kresley Cole

      Na itt azért félre kellett tennem a shipjeimet, mert legtöbbjükre nem mondhatjuk hivatalosan, hogy romantikus páros. Szóval a maradék (nem volt sok) közül rájöttem, hogy sehogy sem tudom kikerülni, hogy olyan könyvet válasszak, ami már volt. Ez már esküszöm nem emberi, amit Cole művel velünk. Bár a szívem jobban húz az egyik sarokba, mégis úgy érzem, hogy nincs jó döntés Evie számára a két srác közt, és nekünk sem tenne jót a történet szempontjából egyik sem. Halál/Aric. abszolút senki nem kételkedhet abban, hogy ő is a jófiúk közé tartozik és hogy feltétel nélkül szereti Eviet. Ő is tanult a hibáiból. Onnantól, hogy ő megjelent, patakokban folytak a könnyeim, hol a röhögéstől, hol a meghatódottságtól. A szerelmük szó szerint LEGENDÁS.


      LEGJOBB SZERZŐ

      Ilona & Gordon Andews

      Ez az a páros ami egyszer sem okozott csalódást mióta a rajongójuk lettem, sőt, már nem tudom mivel tudnák felülmúlni magukat, de biztos vagyok benne, hogy valamit kitalálnak. A humor, az akció, a dráma, a fordulatok, a romantika, egyszerűen minden tökéletesen a helyén volt mindkét könyvükben. Ha bárki tud hasonló írókat ajánlani, ne habozzon, mert az a maradék ép eszem is elszáll, mire ismét olvashatok Ilonáéktól.


      Bónusz:
      - Kresley Cole
      - Sarah J. Maas
      - Susan Ee


      LEGJOBB BORÍTÓ

      Rájöttem mivel tehetném ezt könnyebbé magamnak. Úgy döntöttem idén csak az olvasott könyveim borítóiból választok, így kissé egyszerűbb lesz odaadni ezt a címet. Három borító között vacilláltam, de végül az nyert, amelyikben több az "élet". 

      Rengeteg easter-egg van rajta a sorozatból, és hirtelen Gambit jutott róla eszembe, úgyhogy azonnal megnyerte a versenyt. :D 

      Bónusz:





      LEGNAGYOBB CSALÓDÁS

      Burned
      (Tündérkrónikák #7)
      Karen Marie Moning

      A problémám ott kezdődik, hogy Mac igazából csak egy néző, mint mi is. Annyira nem csinál semmit, nincs valós szerepe, hogy nem is értem mi a fészkes fenének kellett visszatérnünk hozzá. El van a saját kis problémáival, miközben körülötte folyik a nagyobb akció, ő áll egyhelyben és a szerelmi életén morfondírozik. Már amikor nem épp, azon, hogy ki milyen szexi, meghogy ő mennyire ki van éhezve. Ezért a valódi háttérben történő cselekményekből, a valódi izgalmakból mi sem látunk semmit, mert hiába szól jó helyre a jegyünk, beült elénk egy léghajó fejű Mac, aki ugyangy a sötétben tapogatózik, mint a sorozat elején. Én legalábbis csalódtam és mérges is vagyok. Egyrészt azért, mert nem Dani a főszereplő és ettől egyből egy 10-es „vicces-skálán” 5 fokkal lejjebb kerül. Én bizony hiányoltam azt a Danit, aki az Icedben kalauzolt minket, és sajnálom nagyon, hogy végül így döntött Moning. Tudtam, hogy nehéz lesz visszazökken Mac idegenvezető stílusához, és borzalmasan fog hiányozni Dani, de azt nem sejtettem, hogy ennyire. A fordulatok miatt, és a nem Machez kötődő szálak miatt élveztem, de szerintem sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle még ezekkel a változtatásokkal is. Szóval az eredeti TK sorozat részei között egy gyenge lábakon álló 4-es csillagot kapna.

      Könyvek, amiket még ide sorolhatnék:
      - Darynda Jones - Eighth Grave After Dark
      - Oliver Bowden - Egység 
      - Sherrilyn Kenyon - Born of Defiance
      - Sherrilyn Kenyon - Dragonbane

      LEGROSSZABB FŐSZEREPLŐ


      Csakhogy ne mindig Charley Davidson kerüljön ide (bár idén duplán idegesítő volt, de sikerült találnom nála rosszabbat). Szó se róla, Élise erős egyéniség, tüzes, ám sokkal önzőbb, nagyképűbb, meggondolatlanabb és kegyetlenebb lett, amolyan 'palacsintasütővel csapkodnád meg' fajta szereplő. Mondjuk benne lehet a pakliban, hogy a játékban jobban csíptem. 


      LEGROSSZABB BORÍTÓ

      A séma ugyanaz itt is, mint a legjobbnál. Láttam jó pár szörnyű, de már komikus borítót, főként az extrém erotika műfajának keretein belül (ez a tumblr oldal ezeket gyűjti össze), de nem olvastam még egyiket sem. Ugyanakkor idén a szokásosnál több z kategóriás könyvet olvastam, amikor máshoz nem volt kedvem, és ott is akadnak hasonló gyöngyszemek, mint például ez is. A könyv maga nem volt ennyire rossz, de jónak sem mondanám nyugodt lelkiismerettel.



      Legjobban várt 2016-os megjelenések:

      • Ilona Andrews: Magic Binds (Kate Daniels, #9)
      • Karen Marie Moning: Feverborn (Fever, #8)
      • Sarah J. Maas: A Court of Mist and Fury (A Court of Thorns and Roses, #2)
      • Sherrilyn Kenyon: Invision (Chronicles of Nick, #7)
      • Kalayna Price: Grave Visions (Alex Craft, #4)
      • Nalini Singh: Guild Hunter #9
      • Darynda Jones: The Dirt on Ninth Grave (Charley Davidson, #9)
      • Sherrilyn Kenyon: Born of Legend (The League, #11)
      • Sherrilyn Kenyon: Dragonmark (Dark-Hunter, #26)
      • Sarah J. Maas: Throne of Glass #5
      • Jus Accardo: Truth (Denazen, #4)


      Köszönjük szépen annak az öt embernek, akik olvasnak minket (akik pedig nem azok szégyelljék magukat!), tartsák meg jó szokásukat a következő évben is! B.U.É.K.



      Blogturné - Kelley Armstrong: Bitten - Megmarva [Nyereményjáték]

      $
      0
      0

      A Könyvmolyképző Kiadó egy régi kedvenccel tér vissza. Kelley Armtsrong neve sem új a hazai könyvpiacon, hiszen a Sötét Erő Trilógiát már elhozta nekünk a kiadó pár éve. Most viszont egy jóval hosszabb sorozatba vágják a fejszéjüket. A Bitten - Megmarva egy 13 részes Felnőtt Urban Fantasy sorozat (Otherworld) első kötete, melyben egy vérfarkas falkával ismerkedhetünk meg az egyetlen Női vérfarkas, Elena Michaels tragikus történetén keresztül. A Bittent az erős hősnők, az akció, a kaland,a  természetfeletti lények és a romantika kedvelőinek ajánljuk.

      A négy napos Blogturné végén egy szerencsés nyertes egy Bitten - Megmarva példánnyal, és egy egy Kelley Armtsrong által dedikált Frostbitten könyvjelzővel lesz gazdagabb!

      Kiadó: Könyvmolyképző
      Fordító: Godó Klára
      Oldalszám: 528
      Műfaj: Felnőtt Urban Fantasy
      Értékelés: 4 pont


      Elena Michaelsnek fogalma sincs arról, hogy Clay, a kedvese, vérfarkas, amíg az meg nem marja, és ezzel mindörökre megváltoztatja az életét. Elárulva érzi magát és feldühödik: képtelen tudomásul venni az átalakulását, és nem tervez semmilyen kapcsolatot a Falkájával – karizmatikus vérfarkas társainak csapatával, akik azt állítják, segíteni akarnak.

      Amikor azonban a Falkát brutális gyilkosságsorozat fenyegeti, Elena képtelen választásra kényszerül. Sorsára hagyja-e az egyedüli embereket, akik valóban megértik újonnan szerzett természetét, vagy segítsen nekik régi kedvesének a megmentésében, aki nemcsak tönkretette az életét, de még mindig vissza akarja szerezni Elenát, mindenáron.


      Épp akartam írni, hogy sosem voltam oda az alakváltós, vérfarkasos könyvekért, de aztán megláttam, hogy csak 2012-ben (amikor a Bittent olvastam először) hét darab ilyen könyvet olvastam. Arról nem is beszélek, hogy előtte még mennyit, és hogy a legkedvesebb karakterek listáján is magas pozícióban van néhány alakváltó. Ennek ellenére mégis úgy érzem, hogy sosem voltak ők a kedvenc paranormális lényeim. Nem sok csavarral szolgálnak (legalábbis én még nem futottam bele), ami az alaptörténetüket illeti, így a mitológiájuk nem izgatott sosem annyira. 

      Ami miatt viszont mégis megszerettem néhányuk történetét, köztük a Bitten falkáét is, a szereplőknek és a köztük lévő fantasztikus kémiának köszönhető. A legnagyobb húzóereje és pozitívuma a könyvnek kétség kívül a falkaszellem, ahogy Vin Diesel mondaná: A CSALÁD. Volt szerencsétlenségem már olyan vérfarkas falkáról olvasni, akik inkább voltak ősellenségek, mint család. Ez is mutatja, hogy egy olyan falkát összerakni, ahol minden tag érezhetően tiszteli, szereti, becsüli a másikat, hiába az ellentétek, sértettségek, és a végsőkig kitartanak egymás mellett, a bajban védik egymás hátát nem kis feladat. Armstrong játszi könnyedtséggel ugrotta meg ezt a lécet. 


      Nem csak Elena falkája, mint egy csoport magával ragadó, de a tagjai egyenként is mind emlékezetesek, szerethetők, komplex karakterek. Jeremy fantasztikus alfa, még ha nem is mindig értjük meg, vagy értünk vele egyet. Nick a nőcsábász humorherold, Logan a csupaszív nagy bátyó, Clay.... nos, ő az ügyeletes temperamentumos, dögös csábító (egyébként egy nagyon cuki fiú, ha akar). 


      Aztán ott van nekünk Elena, aki folyamatosan két világ közt vergődik. Míg a teste és lelke a vérfarkas léthez köti, a feje és büszkesége, sértődöttsége az emberek felé löki. A belső küzdelmét olyan mélységekig mutatta be az írónő, hogy előfordult, hogy én is úgy éreztem ketté szakadok, és két Elenát akarok. Nem mondom, volt olyan pillanata, amikor fejbe tudtam volna vágni egy húsklopfolóval, de az esetek többségében nagyon is együtt tudtam érezni vele. Annak ellenére, hogy ennyire szét van esve, igyekszik a lehető legjobbat kihozni a helyzetéből. Idő kell neki, de rájön, hogy bármi is történt a múltban, képtelen cserben hagyni a falkáját. Elena egy erős, vagány, pokolian önfejű karakter, aki többször is hibázik, de mindig feláll, ha lenyomják. 

      A romantikus lelkeknek jó hír, hogy van benne elég szerelmi szál. Rossz hír, hogy szerelmi háromszögről beszélünk. Ugyanis Elena nem csupán két VILÁG, de a két világot reprezentáló két férfi közt is őrlődik. Clay, volt szerelme és Phillip, a mostani (100% ember) kedvese közt. Egyikre sem mondhatjuk, hogy rossz választás, mindketten imádják a lányt. Az nem meglepő, hogy én Clay-nek szurkoltam végig, számomra Phillip túl tökéletes, túl egyszerű szereplő. Mondjuk nem is sokat szerepel, így szegénynek sok esélye nem volt lenyűgözni, de ennek ellenére kedveltem, és nem kívánnám szörnyű halálát, mint általában a szerelmi háromszögeknél. Röviden a szerelmi szál erős, dühítő, frusztráló, izgalmas és szexi. Olvastunk már rosszabbat is....


      Az akciókat keresőknek talán nem ez a legjobb RÉSZ (a második részben például sokkal több van szerintem), sokáig inkább csak nyomozás, kisebb összerendülések, falka és személyes dráma folyik, viszont nem maradunk vérrontás nélkül, nagyon nem. Ez a rész tökéletes arra, hogy megismertessen a vérfarkasok brutális világával és hierarchiájával. Én magamat is megleptem azzal, hogy mégis mennyire szerettem én ezt a könyvet. Armstrong brutálisan meggyőzően tud írni, az izgalom fokozása kisujjában van.

      Összességében: Amikor egy könyv ennyire idegfeszítő, élvezetes, hot, tragikus, de közben még humoros is, tudod, hogy az ellenállás hasztalan...kedvenc lesz. A karaktereket akkor is szerettem, amikor céltáblát csináltam volna a fejükből, a romantikus szál bosszantott, felpaprikázott, szórakoztatott. A cselekmény teljesen lekötött, elgondolkodtatott, meghökkentett és nem eresztett. A regényt a műfaj és a vérfarkasok/alakváltók kedvelőinek és Rachel Vincent: Shifters sorozat rajongóinak ajánlom. Aki kicsit lassúnak érezte annak pedig nyugodt szívvel és lelkiismerettel ajánlom a következő részt, ami aztán pörög, mint a villanyóra karácsonykor. Akiket kevésbé nyűgöznek le a vérfarkasok, azoknak a sorozat többi részét ajánlanám, ugyanis lesznek itt még boszorkányok, angyalok, démonok a főszerepben és ellátogatunk az alvilágba is, úgyhogy az Otherworld sorozat tényleg majdnem minden paranormális lény szerelmesének tartogat nyalánkságokat. Amíg várunk a következő részre, élvezzük Clayt.





      A Bittenben egy vérfarkas falkát ismerhettek meg, ezért a játékot is a farkasok köré építettük fel. Ezúttal a feladatok az lesz, hogy Négy alakváltó farkas falkának a nevét kitaláljátok. Minden állomáson találtok egy-egy rövid ismertetőt és egy-egy borítókép részletet, ami alapján rá kell jönnötök melyik falkát keressük.

      Aki mind a 4 falkát kitalálja versenybe szállhat egy db. Bitten: Megmarva példányért, és egy Kelley Armtsrong által dedikált Frostbitten könyvjelzőért!

      Figyelem! A sorsolásban azok vesznek részt, akik helyesen adták meg a megfejtést, valamint felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.


      Az egyik Coloradói falka, Őrzőknek is hívják őket. Ők a Vigyázók elátkozott harcosai, és hűséges szolgálói



      a Rafflecopter giveaway

      A turné állomásai

      01.11 Függővég

      Könyves Tag – Népszerűtlen vélemények

      $
      0
      0


      Abstractelfnél láttam ezt a Book Tag-et, és bár nem gyakran csinálok ilyet  a sok vizsga anyag után/előtt jó ötletnek tűnt és, hogy Lupit idézzem: "végre anyázhatunk :-D".

      Épp tegnap gondolkoztam azon, hogy mostanában nem olvastam olyan könyvet, ami kihozta volna belőlem a Hulkot, de régebben azért előfordult. Bár ez a tag nem feltétlen az anyázós könyvekre kíváncsi, de meglátjuk mennyire leszek népszerűtlen...


      1. Egy népszerű könyv vagy sorozat, ami neked nem tetszett.

      J. R. Ward: Síron túli szerető (Fekete Tőr Testvériség 2.). 
      Nem teljes körű statisztika, de csak a moly-t nézve: 420 db 5 csillagos értékelést, és majdnem 100 db 4 csillagosat találhatunk. Én annak idején egy kegyelem 3-ast adtam neki, amiből 28 db van, és csak elvétve találhatunk ennél rosszabbat. Szerencsére ez csoportos olvasás volt (az egész sorozat az), ami baromi sokat segített abban, hogy ne hagyjam abba a könyvet már az első pár oldalnál, mint ahogy azt már jó párszor tettem. Meg nem tudom számolni hányszor kezdtem el az elmúlt években, mert mindenki elélvezett ettől a sorozattól és mert az első könyv még tetszett is. Na meg Rhage érdekes karakternek tűnt. Egészen addig, amíg el nem kezdtem olvasni. Konkrétan végig szenvedtem ezt a könyvet. Az utolsó három negyedénél kezdett tetszeni. Nagyon is tudatában vagyok annak, hogy ez a PNR, de atyám… Szinte pezsgőt bontottam, amikor végre valami izgalmas dolog történt. Az akció/történet hiánya plusz a két elcseszett főszereplő szörnyen unalmassá tette az egészet és a romantikus jelenetek nagy része idegesítő volt az utolsó kb. 30 oldalig. 




      2. Egy népszerű könyv vagy sorozat, amit mások nem bírnak, neked viszont bejött.

      Nahát, ilyet nem találtam, ami mindhárom kritériumnak megfelelt volna. Ha népszerű mások is szeretik vagy én nem szeretem, de mások szeretik. Ezért egy olyan könyvet választottam, ami a.) népszerű, b.) én is szeretem c.) mások is szeretik d.) azért elég sok ember csalódott benne a sorozat többi részeihez képest. Ez pedig Karen Marie Moning: ICED. Mivel narrátort váltottunk és Macet és Barronst mellőztük, helyette jött Dani, Ryo és Christian, sokan (főleg a vak Barrons rajongók) már azelőtt csalódtak a könyvben, mielőtt olvasták volna. Én is imádtam Macet és Barronst, ahogy az egész sorozatot, és szkeptikus voltam az ICED-del Dani miatt (régen nem szerettem), viszont ahogy elkezdtem olvasni az első 10 oldal után tudtam, hogy az összes közül ez lesz a kedvencem. Aki ismer, és sokat beszélget velem, az valószínűleg egy időben nagyon megutálta ezt a könyvet, mert semmi másról nem beszéltem (idén Kylo Rent utálják). Humoros, izgalmas, drámai, csavaros, egyszerűen brilliáns könyv.

      3. Egy szerelmi háromszög, ahol a főszereplő nem azzal a karakterrel jött össze, akinek te szurkoltál; vagy egy OTP (one true pairing), ami szerinted pocsék.

      DUDE! Story of my life...lényegében szinte mindegyik könyv ide jöhetne, ahol szerelmi háromszög van :D A kérdés, hogy Chaolt (Üvegtrón ~ bár ez még nem lejátszott meccs, így kivehetjük), Dimitrijt (Vámpírakadémia), Willt (Firelight) vagy WhoTheFuckWasInNighshade?-et szapuljam? Mindenesetre ők viszik a pálmát. 




      4. Egy népszerű műfaj, amit te nagyon ritkán olvasol.

      Nagyon ritkán = amiket olvastam, de kétlem, hogy még fogok, azok a New Adult realista könyvek. Egyre több olyat látok, hogy az is besokall tőlük, aki szereti őket, mert kevésbé változatosak. Igen egy UF vagy PNR is ugyanazon az alapokon nyugszik, és sok hasonló/egyforma történet van, de mégis a legtöbben van elég újdonság/egyediség, amitől elkülönül a többitől és nem unom meg őket. Meg aztán a realista könyvek nem is igazán kötnek le vagy szórakoztatnak.

      5. Egy népszerű vagy közkedvelt karakter, akitől te a falra mászol.
      Chaol (Üvegtrón). Akármit csinál akkor sem tudom megszeretni, és ez nem azért van, mert Dorian (volt) a kedvencem. Egyszerűen idegesít a karaktere, a viselkedése, a gondolkodása, a választásai és jól agyonütném egy húsklopfolóval. Az a helyzet, hogy csalódtam benne, pedig ígéretesnek tűnt.



      6. Egy népszerű író, akit te az istenért sem tudsz megszeretni.

      J. R. Ward. Őt választottam, mert vele kapcsolatban elmondhatom, hogy én igyekeztem, többször is próbálkoztam, de nem megy. Papírforma szerűen szeretnem kellene, de két sorozatát is kipróbáltam és egyiket sem vagyok képes folytatni. 


      7. Egy népszerű könyves toposz, ami már a könyöködön jön ki. (pl. elveszett hercegnő, korrupt szerető, szerelmi háromszögek, stb.)

      A szerelmi háromszögek kiviszik a hajam, még akkor is ha nagyon jól vannak megírva (pl.: Méreghercegnő), akkor meg pláne, ha csak kellék és értelmetlen. Ezen kívül a "kiválasztott" az "egyetlen" az a téma, amit még elviselek gyógyszer nélkül, de már nagyon telik a bögre.

      8. Egy népszerű sorozat, ami téged egyáltalán nem érdekel.

      Egy sorozat a kedvenc műfajomban, egy sorozat, amit nem próbáltam, egy sorozat, ami egyáltalán nem is érdekel: Chloe Neill: Chicagoland Vámpírjai. Meg mondani nem tudom, hogy miért hagy ennyire hidegen. A borítókat imádom, barátaim is szeretik, de számomra az a kategória, mint a Mercy Thompson (ezt elkezdtem egyszer, de nem jutottam sokáig). Semmi különöset nem látok benne, amiért vonzana.



      9. A mondás úgy tartja, „a könyv mindig jobb, mint a film”, de melyik filmet vagy tévésorozatot kedveled jobban, mint a könyvváltozatát?

      Az első, ami beugrott a The 100, aminek könyvváltozata pont most jelent meg itthon. A téma nagyon jó, az alapötlet ígéretes, de a könyv kivitelezése valami hihetetlenül szar. Benne van a pakliban, hogy azért gondolom így, mert a tv sorozat magasra tette a mércét az első évad felétől, de van egy olyan érzésem, hogy ha nem nézném, akkor is ez lenne a véleményem. Idegesítő, lassú, értelmetlen: ezekkel tudnám jellemezni a könyvet. Ezen kívül jó példa ide a Vámpírnaplók, ami sokszor idegesített tv sorozatként is, de még mindig fényévekkel jobb, mint a könyvek. 


      Huh, ez nehezebb volt, mint gondoltam, viszont jól szórakoztam. Toffy, Kelly & Lupi, Fummie, és mindenki, aki akarja, ezennel tekintsétek magatokat kihívottnak! ;)
      Viewing all 141 articles
      Browse latest View live