Quantcast
Channel: Függő/Vég
Viewing all 141 articles
Browse latest View live

A DC Comics Luciferje zöld utat kapott a Foxnál

$
0
0


“Lucifer”-t (alsó képen) a Warner Bros. TV, DC Comics és Jerry Bruckheimer Television hozza el nekünk, Tom Ellis főszereplésével, mint címkarakter. 

A történet szerint Lucifer (Tom Ellis) boldogtalan és unja már státuszát, mint a Pokol királya, ezért elhagyja trónját és királyságát és Los Angelesbe megy, ahol hobbiból segít a Los Angeles-i rendőrségnek megbüntetni a gonosztevőket. Ellis mellett Lauren German (“Chicago Fire”) is szerepet kapott mint Chloe Dancer, egy LAPD gyilkossági nyomozó, aki irtózik Lucifertől, de ugyanakkor lényűgözönék is találja lényt; Lesley-Ann Brandt (“Spartacus”) pedig Lucifer’legjobb barátját, Maze-t játssza, egy veszélyes démont, aki egy emberi nő alakját veszi fel; Nicholas Gonzalez (“Sleepy Hollow”) játssza majd Dan-t, szintén egy LAPD gyilkossági nyomozót, aki egyáltalán nem bízik Luciferben; D.B. WoodsideAmenadiel bőrébe bújik, egy angyal, akit azért küldtek Los Angelesbe, hogy meggyőzze Lucifert térjen vissza a pokolba; és végül Rachael Harris fogja játszani Lindát, Lucifer terapeutáját.

A sorozat a DC Entertainment Vertigo által kiadott képregényén alapszik, Bruckheimer mellett Tom Kapinos (író) lesz az exec producer. Jonathan Littman, Ildy Modrovich és Len Wiseman fogják rendezni. 


Lucifer karaktere először a Vertigo Comics által kiadott, Neil Gaiman írta The Sandman-ben tűnt fel a közönség kedvenc “Season of Mists” c. történetszál részeként, ahol elhagyja trónját és státuszát, mint a pokol királya. Saját sorozatát Mike Carey írta és 75 részből áll. 

Nyugodtan mondhatjuk, hogy a “Lucifer” egy remek család tagja lett, hiszen ő már a második DC sorozat, amit most rendeltek be — A CW-él landolt a  Flash és az Arrow spinoffja, a “DC’s Legends of Tomorrow”. Ezen kívül a Flash,az Arrow és a Gotham is visszatér a 2015/2016-os szezonra, és bár az NBC kaszálta a Constantine-t, a készítők új otthont keresnek neki.


#SaveConstantine

$
0
0

Hosszas várakozás után az NBC kihirdette végítéletét a Constantine-t illetően. A csatorna úgy döntött, hogy nem kívánja folytatni a sorozatot, ám ez még nem jelenti azt, hogy itt a vég...


Executive Producer Daniel Cerone osztotta meg Twitteren a hírt, melyben azt is elmondta, hogy a Warner Bros. nem adja fel, és új otthont keresnek a sorozatnak és közben arra buzdítja a rajongókat, hogy továbbra is harcoljanak érte a közösségi oldalakon illetve streameljék a hivatalos oldalról.



Bár a Constantine sosem volt akkora durráns a nézettséget tekintve, köszönhetően főként a péntek esti vetítésnek, és elméletileg amolyan kísérőként szolgált a Grimmhez, mégis szerzett magának jó néhány rajongót, akik lelkesen folytatják #SaveConstantine hadjáratukat, remélve, hogy a sorozat új otthonra talál. Ezt az is jól mutatja, hogy a csatorna bejelentését követően a hír erdőtűzként terjedt és még aznap estére Constantine top trend lett a Facebookon.


Ám ez a rajongói tábor nem csak mezei nézőkből áll, több híresség is csatlakozott már a kampányhoz. Még meglepetés vendégként is vállalkozott néhány színész:  Stephen Amell, William Shatner,és Joseph Morgan is. A Supernatural (Odaát) Bobbyja is lecserélte a vakációzást és harcol a sorozatért, elvégre a démonvadászok tartsanak össze.




Ezzel Constantine kiérdemelte a legnagyobb visszhangot a mostani kaszák és berendelések között. Sokak szerint nem is akkora baj, hogy az NBC nem folytatja, és több másik csatornát is megneveztek, akiknél jobb kézben lenne, például CW, HBO, sőt még a Netflixet is többen javasolták.

Reméljük valaki felkarolja, és nem csak azért mert többet akarunk látni a fantasztikus Matt Ryanből...


TRAILER: DC’s Legends Of Tomorrow

$
0
0

Bár az Arrow/Flash spin-off sorozatát a 2016-os midseason szezonban láthatjuk csak, a CW volt olyan kedves és közzétette a DC’s Legends Of Tomorrow első trailerét és ráadásként még egy plakátot is kaptunk. Míg utóbbi egy D. kategóriás dvd-only film borító stílusával szolgál, a sorozat első előzetese nagyot robbantott és meglepően izgalmas.

A trailerben Oliver Queen (Arrow) és Barry Allen (Flash) üdvözli az új csapatot, melynek tagjai: Atom, White Canary, Hawkgirl, Firestorm, Captain Cold, Heat Wave és Rip Hunter.


Az előzetesből az is kiderül, hogy ki lesz a főellenség, hogy hozzák vissza Caity Lotz-t, és hogy elég sokat fogunk az időben utazgatni, ezért mindenképpen ajánljuk a Flash megnézését, mielőtt belekezdenétek az LoT-be. 

FIGYELEM: Több Arrow/Flash évad finálé pillanatot is megváltoztat a videó, ami bár egyértelmű azok számára, akik követik a DC sorozat híreket, akadhatnak olyanok, akik még szeretnének várni az alábbi videó megtekintésével.




Aki esetleg nem tudná megnézni a videót, annak íme egy kis összefoglaló a lényegesebb dolgokról:
  • Lesznek időutazások.
  • A Főellenség nem más, mint a halhatatlan Vandal Savage.
  • White Canary (Caity Lotz) a Lazarus Pit segítségével tér vissza. 
  • Hawkgirl megkapja a klasszikus szárnyas és előző életekből álló sztoriját.
  • Rip Hunter (Time Master a jövőből) elhinti, hogy valamelyikőjük bizony meg fog halni. 
  • Atom végre átmegy Hangyaemberbe és összetömörül. 
  • Harrison Wells is tiszteletét teszi méghozzá a Reverse Flash ruhájában üldögél egy időgépben.
  • Rengeteg bunyó.
  • Rengeteg humor.
  • A cross-overek sem maradnak el a Flash-sel (és valószínűleg az Arrow-val sem).
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már most imádom. 

Blogturné ~ Brian McClellan: Vérrel írt ígéretek

$
0
0


A Fumax Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent a 2014-es év Gemmell-díj nyertesének debütáló regénye, a Vérrel írt ígéretek, amely a Lőpormágus-trilógia első része.

Tarts velünk és ismerd meg a Blogturné Klubötállomásos turnéján keresztül Brian McClellan által teremtett sajátos világot. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!

 


Kiadó: Fumax kiadó
Sorozat: Lőpormágus trilógia #1
Megjelenés: 2015.
Műfaj: Fantasy
Fordította: Rusznyák Csaba
Értékelés: 4 pont
  
„A királyok kora lejárt – és én fojtottam vérbe.” 

Tamás tábornagy királyellenes puccsa korrupt arisztokratákat küldött a guillotine alá, és éhezőket juttatott kenyérhez. Egyúttal azonban háborút provokált a Kilenc Nemzetekkel, és belső támadásokat a királyhű fanatikusok részéről. Közben Tamás állítólagos szövetségesei, az Egyház, a munkások szakszervezete és a zsoldoscsapatok között kapzsi hatalmi harcok törnek ki. 

Kifogyva a lehetőségekből, Tamás saját félelmetes lőpormágusi képességei mellett csak kevés bizalmasára támaszkodhat. Közülük leginkább saját elhidegült fiára, a megkeseredett Tánielre, aki briliáns lövész és lőpormágus, és Adamatra, egy nyugdíjazott rendőrfelügyelőre, akinek hűségét zsarolással teszik próbára.

A külső és belső ellenség szorításában vergődve, felerősödnek a rémült suttogások pusztításról és halálról, és a földre visszatérő egykori istenekről. Persze, ezek csupán babonás vén parasztok legendái – modern, tanult emberek már nem hisznek az ilyesmiben. Pedig talán jobban tennék… 

A Legjobb fantasy debütálás, David Gemmell Morningstar díjának nyertese 2014-ben.




Nem fogok hazudni és bevallom férfiasan, hogy bizony kicsit összecsináltam magam az 560 oldaltól, pláne úgy, hogy - bár kíváncsi voltam rá már azóta, hogy annak idején láttam külföldi blogokon - Fummiék "tukmálták" rám a regényt. Még csak bontogatom szárnyaimat a High Fantasyk világában, és egyelőre többször esek pofára, mint repkedek, de nem adtam fel. És milyen jól jártam! Mert egyszer csak jött ez a regény - aminek a címét a történet végére csak sikerült nem kevernem egy hasonló című, szintén fantasy és fumaxos könyv címével - egy olyan írótól, akinek a teljes nevét még most is képtelen vagyok megjegyezni (szánom-bánom bűnömet!) és azt mondta: 'Márpedig repülni fogsz, ha akarsz ha nem!'És így is lett.

A Vérrel írt ígéretek már az elején belecsapott a lecsóba és szépen fokozatosan építkezett fel, elhagyva a kezdeti szokásos unalmas bevezetőt. Nem mondhatom, hogy megharagudtam volna, ha egy kicsit jobban pörögnek az események és több harcot kapunk és picivel kevesebb részletgazdag leírásözönt (ez az én mumusom, mea culpa), de úgy érzem ezeket viszonylag könnyen el tudom nézni, hiszen a fordulatokkal, cselszövésekkel, árulással teli parádés politikai viszály kicsit azért kárpótolt.

No, de amire én legjobban kíváncsi voltam, az mégis csak a fantasy, illetve a mágia része. Valljuk be, mindenkit a 'lőpormágus' szó fogott meg (na meg ez az epic borító), aki mást állít az hazudik és pont. Rengeteg Urban Fantasy-t olvastam már és ezáltal számos különböző alapokon fekvő mágikus világba botlottam már bele, de talán csak egy olyan sorozatot tudnék mondani, ahol ennyire keveredik a mágia, a technika, már-már istenek, és egyéb különleges adottságok. Merthogy ebben a regényben ezek mind megtalálhatók. Egyértelműen a sztori legérdekesebb aspektusa, de egyben a legködösebb is, hiszen az osztályokon és képességeiken kívül nem igazán tudunk meg sok mindent ezekkel kapcsolatban. Tudjuk, hogy vannak a Gandalf féle klasszikus varázslók, a Kiváltságosok, akik a természet elemeivel zsonglőrködnek (és itt nem tudom megállni, hoyg ne hasonlítsam egy picit az Avatarhoz), a Fortélyosok azok, akik rendelkeznek valamiféle kevéske mágiával, ám ezt szinte nem is tekintik annak, egyrészt azért, mert ez a leggyakoribb a három fajta közül, már-már átlagosnak számít. Másrészt pedig azért, mert bizonyos extra adottsággal rendelkeznek, de ezen kívül normális emberek. Például van, akinek nincs szüksége az alvásra, vagy különleges memóriával rendelkeznek. Lényegében annyi különbözteti meg őket azoktól az emberektől, akik szimplán csak hasonlóan  különösen jók valamilyen téren, hogy a Fortélyosok is -ahogy a másik két mágia használó csoport is - képesek érzékelni a mágia forrását. A harmadik csoportról kapta a sorozat is a címét, ők a Lőpormágusok, vagy ahogy én hívom őket, a Wanted csapat (tudom, rossz vicc, de itt sem tudtam megállni, hogy beugorjon egy-egy képsorozat ahogy ifjabb Charles Professor tökélyre fejleszti a lőpormágiáját. Mindenesetre így már több értelmet kapott az a film is). Róluk azt érdemes tudni, hogy a legérdekesebb és legmenőbb mágia csoport lenne ha kicsit aktívabbak lennének. Azt is tudni kell, hogy nem ápolnak túl jó viszonyt a a Kiváltságosokkal, akik egykor üldözték is őket, amiért túl veszélyesnek titulálták őket. Mondhatni ők a legösszetettebb csoport, hisze nem csak manipulálni tudják a robbanószereket és a golyókat, de mivel erejüket a lőporból szerzik, aminek elfogyasztásával vagy belélegzésével tulajdonképpen olyanná válik számukra, mint egy szuper-drog, amitől egy különleges mentális és fizikai állapotba kerülnek. Ilyenkor élesebbek lesznek az érzékszerveik, fizikailag erősebbek és gyorsabbak, illetve regenerálódásuk is gyorsabb lesz, ezért jogosan félnek tőlük a harcmezőn. Azonban, ahogy minden drognál, ennél is megvan az esély a függőségre, amihez egyik főszereplőnk elég közel is kerül. Roppant összetett mágiával rendelkeznek. Az egyetlen problémám, ahogy már fentebb is leírtam, hogy egyelőre túl keveset szerepelnek.

A cselekményszál három főbb karakter közt oszlik fel, akiket összeköt a fő történet, de mindhármuknak megvan a saját kis fejezete a sztoriban. Először is ott van Tamás tábornagy, aki egyben egy képzett lőpormágus is (és minden mást leír a fülszöveg). Aztán hamar megismerkedünk Adamat nyugdíjas rendőrfelügyelővel, akit Tamás előbb egy titokzatos nyomozással, majd miután kiderül, hogy valaki el akarja tenni láb alól a felelős kézre kerítésével bízza meg. Nyilván ő hozza a columbo szálat, ami szintén tartalmaz néhány fordulatot. Később csatlakozik Tamás fia, Tániel, aki a harcos frontot erősíti és ő hozza magával igazán a mágia vonalat. Ő is egy elismert lőpormágus, csakúgy, mint apja. Három különböző szereplő különböző karakterizációkkal, három különböző stílust hoz magával. És itt megint rá kellett döbbennem, hogy nem szeretem én ezt a fajta történetmesélést, mert mikor végre beszippant egy nézőpont, egyszer csak jön a másik. Talán ez is lehet annak az oka, hogy igazából  egyik karakter sem sikerült úgy a szívembe zárnom. Tamás talán az, akit a legjobban megtudnak kedvelni az olvasók, hiszen rendkívül erős és szimpatikus jellemvonásokkal rendelkezik, és ezt már a könyv elején is látni. Nem fél meghozni a nehéz döntéseket, de mégis egy pozitív karakter marad. Ha tippelnem kellett volna, azt mondtam volna, hogy Tániel fog majd a legjobban érdekelni, de az igazság az, hogy mint karakter nekem teljesen semleges maradt. Egyikőjükért sem hullatnék krokodilkönnyeket és nem maradnak velem évekig miután véget ért a sorozat. Ami kár, mert az író stílusa briliáns, és ha tudna olyan karaktereket írni, amik megfognak, akkor biztosan az egyik legnagyobb rajongója lennék. Na de majd talán a következő részekben változik a helyzet.

Lényeg a lényeg, hogy úgy kezdtem bele a könyvbe, hogy fogalmam sem volt mit várjak tőle. Sem a borító, sem a fülszöveg nem segített elképzelni, de azt látom, hogy a törzsgyökeres és hozzáértő Fantasy rajongók szerint miért érdemelte meg azt a neves Gemmell díjat.


BTK EXTRA:

Így mentette meg a Star Wars a Lőpormágus sorozatot


2012 elején írtam alá az első szerződésemet íróként; egy három részes üzletet a Lőpormágus trilógiával az Orbit Booksnál. A trilógiát az első rész erősségének köszönhetően és a másik két részhez írt néhány oldalnyi összefoglaló alapján vették meg.  Abban az időben úgy éreztem, hogy jó helyen vagyok - nagyszabású terveket szövögettem a második és a harmadik könyvhöz, új karakter nézőpontokat terveztem, új kultúrákat és egy teljesen más kontinens bemutatását.

Még az év végén elkezdtem írni az akkor még cím nélküli második részt, ám egyből belefutottam egy problémába: gyűlöltem mindent, amit írtam.

Nem akartam tovább írni egy olyan könyvet, amit igazából nem szerettem, de aláírtam egy szerződést ennek az összefoglalója alapján, és a francba is, ehhez fogom magam tartani. Több hónapon át dolgoztam, csapkodtam a fejemet a billentyűzethez hogy kiépítsek egy narrációt az összes remek ötlethez amit lejegyzeteltem, de egyszerűen nem működött. Az ügynököm és a szerkesztőm néha ellenőriztek én pedig, mint egy védekező tinédzser lepattintottam őket olyasmikkel, hogy "Ja ja, persze, minden rendben, de légyszi menjetek el".

Ekkorra már több, kicsivel mint másfél éve dolgoztam az ügynökömmel, de  hogy őszinte legyek, még mindig rettegtem kicsit tőle. Fiatal voltam, nem igazán tekintettem még magam művésznek vagy üzletembernek és az ügynökömmel való kommunikáció is csak abból állt, hogy mindig mondta hogy javítsam a Vérrel írt ígéreteket mielőtt elküldi és valamilyen mágikus módon eladja. Nem akartam neki bevallani, hogy rettentő rosszul megy a második rész írása.

Amikor végül mégiscsak megtörtem és bevallottam mindent (amit hónapokkal azelőtt meg kellett volna tennem), hogy mennyire nehezen haladok, valami olyasmit mondott amitől elszállt az agyam: nem kellett követnem a beadott összefoglalót a második és a harmadik résznél. Csak egy brutál jó könyvet kellett írnom.

Kicsit félve vallom be mindezt, mert visszanézve minden annyira egyértelműnek tűnik. Hát persze, hogy a szerkesztőm csak egy jó könyvet akart. De ahogy az néha előfordul, ez a kis biztatás elég volt ahhoz, hogy teljesen megváltozzon a nézőpontom a projekttel kapcsolatban és elhatároztam, hogy jól fogom csinálni. Az ügynököm kérelmezte, hogy toljuk a határidőmet én pedig mindent kidobtam, ami addig írtam vagy összeszedtem (egy 180.000 szóból álló regény jó részét) és üres lappal kezdtem.

Azután, hogy kidobtam a hibás összefoglalókat, rá kellett jönnöm, hogy mi az ami nem működött. Tudtam, hogy a Vérrel írt ígéretek a hőseink győzelmével ér véget és az az ötletem támadt, hogy világszerte akarom emelni a kockázatot. Írtam néhány utalást az első részbe, ahonnan folytatni akartam, egy távoli birodalmat és egy egész bolygóra kiterjedő cselszövést akartam behozni. De amikor megpróbáltam megírni mindezt, a cselekmény összefüggéstelennek tűnt.

Ennél a pontnál vetettem be a kedvenc módszeremet: fogj egy média darabot — könyvet, képregényt, filmet, animét, sorozatot, stb. —, szedd szét darabokra és vizsgáld meg mit csinált jól tisztán technikai szempontból. Mivel egy folytatással szenvedtem, az egyik leghíresebb folytatáshoz nyúltam: A Birodalom visszavághoz.

Mit csinált jól a Birodalom, amivel én szenvedtem? Először is, nem hozott be egy teljesen új ismeretlen személyt. Megmaradt ugyanannál a konfliktusnál, amit már kialakított — nevezetesen a Birodalom vs Lázadók — és a tét emelésére fókuszált. Persze, a hőseink elpusztították a Halál Csillagot, de a filmben felhívják a figyelmünket arra, hogy ez mégsem volt akkora győzelem, mint hittük és most jön csak a java. Szóval a feladatom az volt, hogy az új piszkozatból kivágjam az összes túlontúl ambiciózus szemetet, amit eredetileg tervezte hozzá, és arra koncentráljak, hogyan haladhatna előre a már kialakított konfliktus.

Szóval, hogyan tudnám ezt megtenni? Annak ellenére, hogy a már kialakult konfliktussal dolgozott tovább, a Birodalom új cselekmény elemeket, új kockázatokat, új karakter fejlődést, új mellék szereplőket és új ellenségeket hozott be. Kaptunk egy kicsit a Császárból, éreztük, hogy sokkal több van a háttrében, mint az gondoltuk volna, de viszont még mindig a hőseinkre és kalandjaikra fókuszáltunk.

A leendő íróknak mindig azt mondom, hogy az ismert és ismeretlen közti egyensúly a kulcsa a sci-fi és a fantasy íráshoz. De ez nem csak a kezdeti világfelépítésre vonatkozik. Vonatkozik egy már létező univerzum bővítésére is és ez volt az a probléma, aminek észrevételében segített a Birodalom visszavág. Túl sokat akartam. Annyi mindent akartam az olvasó elé dobni, amit még én, mint a szerző sem tudtam már követni.

Így hát folytattam a túlontúl ambiciózus ötletek kivágását, és a központi történetre, a főszereplőkre és az ellenségeikre koncentráltam. És nem álltam meg a második könyvnél. Az újdonsült szabad kéz, amit kaptam, hogy azon a sztorin dolgozzak, amit igazán akartam ahelyett, amiről úgy hittem, hogy írnom kell egészen a harmadik részig tartott, aminek az írása sokkal könnyebben ment.

Sokan most vakarják a fejüket, azon gondolkodva hogy a viharba sikerült eleve kiadnom a könyvemet. Ez a történet-mesélés 101. Nem kellett volna  már akkor rájönnöm erre, mikor először eladtam a második és harmadik könyvet? Talán. De a való élet ritkán ennyire egyszerű. Az ötlet, hogy folytatást (pláne egy harmadik részt) írjak idegen volt nekem és most, hogy a harmadik részt is megírtam, ahogy visszatekintek látom mit csináltam jól — a cselekmény bővítésére és karakter fejlődésre fókuszáltam — és mit csináltam rosszul — térben próbáltam bővíteni, ahelyett, hogy a már kialakított konfliktusra koncentráltam volna. Néha nehéz meglátni az erdőt a sok fától, de egy sikeres sorozat, mint a Star Wars sokat segíthet.

~ Brian McClellan
forrás



A regényben sok szereplő bukkan fel és egyikőjük léte sem elhanyagolható, valamilyen úton-módon befolyásolják a jövő kimenetelét, de egyikőjük különös fontossággal bír. Ahhoz, hogy megnyerd a Fumax Kiadóáltal felajánlott Vérrel írt ígéretek egy példányát, nincs más dolgod, mint kitalálni, hogy melyik fontos mellékszereplőre gondoltunk.

Minden állomáson felteszünk egy kérdést, de vigyázz, mert az öt kérdésre helyesen adott válaszok első betűjére lesz csak szükséged, hogy a szereplő nevére fény derüljön! Az első betűket helyes sorrendben összeolvasva kiderül, hogy kire gondoltunk. Segítségképpen annyit elárulunk, hogy az a betű hányadik helyet foglalja el a névben.

Példa:
Kérdés: Ki a regény szerzője? (A megfejtés ötödik betűje)
Válasz: Brian McClellan (tehát a B lesz a megfejtés ötödik betűje)


Feladat:
1) Az állomásokon található kérdések megfejtésének első betűjét helyes sorrendben összeolvasva megkapjátok a szereplő (hatbetűs) nevét, akire kíváncsiak vagyunk. Csak a nevet (főmegfejtés) írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe, a kérdésekre adott válaszokat ne!
2) Ha még eddig nem tettétek, akkor kérjük, hogy lájkoljátok az oldalakat.
3) A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre. Sok szerencsét! :)

Minden élőt utolér, ha akarja, ha nem. A kérdés csak az, hogy mikor és milyen körülmények között. A Kaszás néven is szokták emlegetni. 

A kérdésre adott válaszod első betűje a főmegfejtés (hatbetűs név) harmadik betűje lesz.

a Rafflecopter giveaway

További állomások:

05/19 Függővég
05/20 CBooks
05/23 Always Love a Wild Book

TRAILER: Lucifer (FOX)

$
0
0


Nem sokkal a berendelés után, a Fox Luciferje egy három perces előzetest kapott a 2016-ban érkező pilotjához.

Lucifert a Warner Bros. TV, a DC Comics és Jerry Bruckheimer Television hozza el nekünk, Tom Ellis főszereplésével, mint címkarakter.


Első és második ránézésre is jócskán eltér az adaptáció az alapanyagtól és inkább hasonlít egy átlagos szarkazmussal átitatott zsaru drámára néhány fantasy elemmel megfűszerezve, mint a képregényre, de ismét hangsúlyozzuk, hogy a videó csak a pilot részhez készült. Meglátjuk mit hoz később. Mégis, a képregény rajongói ne számítsanak sok hasonlóságra. 


A történet szerint Lucifer (Tom Ellis) boldogtalan és unja már státuszát, mint a Pokol királya, ezért elhagyja trónját és királyságát és Los Angelesbe megy, ahol hobbiból segít a Los Angeles-i rendőrségnek megbüntetni a gonosztevőket. Ellis mellett Lauren German (“Chicago Fire”) is szerepet kapott mint Chloe Dancer, egy LAPD gyilkossági nyomozó, aki irtózik Lucifertől, de ugyanakkor lényűgözönék is találja lényt; Lesley-Ann Brandt (“Spartacus”) pedig Lucifer’legjobb barátját, Mazikeen-t játssza, egy veszélyes démont, aki egy emberi nő alakját veszi fel; Nicholas Gonzalez (“Sleepy Hollow”) játssza majd Dan-t, szintén egy LAPD gyilkossági nyomozót, aki egyáltalán nem bízik Luciferben; D.B. Woodside Amenadiel bőrébe bújik, egy angyal, akit azért küldtek Los Angelesbe, hogy meggyőzze Lucifert térjen vissza a pokolba; és végül Rachael Harris fogja játszani Lindát, Lucifer terapeutáját.

A sorozat a DC Entertainment Vertigo által kiadott képregényén alapszik, Bruckheimer mellett Tom Kapinos (író) lesz az exec producer. Jonathan Littman, Ildy Modrovich és Len Wiseman fogják rendezni.

Lucifer karaktere először a Vertigo Comics által kiadott, Neil Gaiman írta The Sandman-ben tűnt fel a közönség kedvenc “Season of Mists” c. történetszál részeként, ahol elhagyja trónját és státuszát, mint a pokol királya. Saját sorozatát Mike Carey írta és 75 részből áll. 

Blogturné extra ~ Sally Green: Half Bad - Fogság

$
0
0


A Cicero Kiadónál jelent meg néhány hete a külföldön már nagy sikert aratott Half Bad sorozat első része a Fogság Sally Green tollából. 2014-ben a Goodreads év végi versenyén ez a történet bekerült a legjobb debütáló művek döntősei közé, nem véletlenül.

Kövesd végig a hat állomásos blogturnét,érdekes véleményeket és információkat olvashatsz erről a különleges könyvről, amiben a fehér nem mindig a jó, a fekete pedig nem egyértelműen a gonoszt jelzi. Izgalomból és feszültségből nem lesz hiány, ráadásként a játékunkon drukkolhatsz a megnyerhető nyereménykönyvért is.

 


Kiadó: Cicero Kiadó
Sorozat: Half Bad #1
Megjelenés: 2015
Műfaj: YA Fantasy
Fordította: Bosnyák Viktória

nem tudsz írni, olvasni 
de a sebeid gyorsan gyógyulnak, 
még egy boszorkányhoz képest is 

nem bírod ki naplemente után 
a négy fal között 

gyűlölöd a Fehér Boszorkányokat, 
de Annalise-t szereted, 
pedig ő is az 

tizennégy éves korod óta 
ketrecben tartottak 

csak meg kell szöknöd 
és megtalálnod Mercuryt, a Fekete 
Boszorkányt, aki fiúkat eszik 

és mindezt még a 
tizenhetedik születésnapod előtt 

nem nagy cucc


BTK EXTRA: Könyv trailer




Híres boszorkányokat keresünk, filmek segítségével! Van köztük jóságos és gonosz, ezúttal csak annyi a dolgod, hogy felismerd őket a képről és beírd a rafflecopter doboz megfelelő sorába annak a filmnek a címét, amiben a képen látható boszorkány játszik!  Lesz könnyű, lesz nehezebb, de  egyik sem ismeretlen! Sok szerencsét!

A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre. Sok szerencsét! :)



a Rafflecopter giveaway

További állomások:

05.23 CBooks
05.29 Függővég
05.31 Always Love a Wild Book

Tv sorozat készülhet a The Wicked + The Divine képregényből

$
0
0

Egyre több képregény filmes jogait vásárolják meg a különböző tv-s produkciós cégek látva a mozifilmek egyértelmű sikereit. Jövőre biztosan érkezik a Fox Luciferje, a CW-től a DC’s Legends Of Tomorrow, Preacher az AMC-nél, Luke Cage pedig csatlakozik a Netflixnél futó a Daredevil, AKA Jessica Jones és Iron Fist alkotta Defenders előzmény minisorozat csomaghoz. 

Ám ez még csak a jéghegy csúcsa, az elmúlt néhány hónapban több, mint 30 képregény tv-s adaptációjának híre kapott szárnyra, legutóbb a Lazarus tv sorozatról számoltunk be. A kérdés csak az, hogy vajon ezekből mennyi valósul majd meg. 



A legújabb őrület Kieron Gillen, Jamie McKelvie és Matt Wilson The Wicked + The Divine fantasy szuperhősös képregény sorozata körül forog. A jogokat a Universal Television szerezte meg.

A történet egy csapat különleges képességekkel megáldott emberről szól, akik a "A Panteon" gyűjtőnevet kapták. Egészen addig normális emberek voltak, amíg néhány isten lelke beléjük nem költözött. 90 évenként ugyanis tizenkét isten emberi testben reinkarnálódik. Szeretik őket. Gyűlölik őket. Két éven belül mind meghalnak. A Young Avengers és a PHONOGRAM készítői ismét összeálltak, hogy egy új szuperhősös fantasy sorozattal áldjanak meg minket. Ez a THE WICKED + THE DIVINE, ahol az istenek a rocksztárok. De ne felejtsd: Az, hogy halhatatlan vagy nem azt jelenti, hogy örökké fogsz élni.

The Wicked + The Divine 2014-ben jelent meg az Image Comics-nál, és meg is nyerte a Legjobb képregénynek járó díjat a 2014-es Brit képregény díjátadón. Ezen kívül pedig háromszoros Eisner Award jelölést zsebelt be, köztük a legjobb új sorozatnak járó jelölést.
 
A képregénysorozat idén augusztus 5-én bővül majd a 13. résszel, jelenleg a 10. részig érhető el, mely május 6-án jelent meg. 

Mi kíváncsian várjuk mit sikerül összehozniuk a Universalnál, remélhetőleg hallunk még róla jó híreket. Addig is, ideje már meglátogatni azt a képregény szekciót... 


 

Super Castlevania IV - 16bites Drakula

$
0
0

Szégyellem magam de amíg nem jelent meg a Castlevania Lords of Shadow játék nem is tudtam a sorozat létezéséről. Pedig a 8 és 16 bites korszakban volt meghatározó szerepű játék. Mondjuk egészen mostanáig nem rendelkeztem Super Nintendo-val, szóval nem is lett volna min játszani. Ami késik nem múlik, hát most végigjátszottam. Na és milyen volt? Eszméletlen!


LEÍRÁS

Miről is szól a történet? Elképzelésem sincs... azért megpróbálom összeszedni amit tudok, karakterünk egy Simon Belmont nevezetű vámpírvadász aki céljául tűzte ki, hogy megölje Drakulát aki a várában pihen. Miért akarja megölni? Azt sem tudom de úgy képzelem azért mert gonosz, terrorizálja az embereket és mert ártatlan nyuszikat mészárol meg ilyesmi. Ez a szépsége a régi játékoknak, nem kell egy logikus történet ahhoz, hogy szétcsapj pár szörnyet és közbe jól érezd magad. 

Sajnos nem olyan egyszerű, hogy besétálunk és segberúgjuk Drakulát. Maga a vár egy labirintus és hatalmas, na meg persze minden élőholt meg egyéb lény is el akar tenni minket láb alól. Szerencsére szétcsaphatjuk őket praktikus ostorunkkal, ami először csak egy kis nyüzüge izé de miután szétcsapunk pár gyertyatartót és találunk pár fejlesztést a fegyverünkhöz, máris egy halálos eszközzé válik. Miért pont gyertyatartók? Ezt sem tudom, biztos speciális gyertyatartók amikben van féregjárat ami egy másik dimenzióba vezet az pedig tömve van hasznos cuccokkal. Ezekben egyébként extra fegyvereket is találhatunk mint a kereszt, amit ha eldobunk végigsöpör a pályánés vissza érkezik hozzánk. Elég hasznos szerkezet sokszor mentette meg az életem.

Találhatsz szívecskéket is de figyelmeztetés kép elmondom ezek nem életet töltenek, csak pontot adnak, ez a pont határozza meg hányszor használhatod az extra fegyveredet. Ha életet akarsz tölteni hús darabokat kell találnod, sokszor a falakban van el rejtve. Nagy zugevő lehet ez a Drakula ha még a falakban is kaját rejteget. Majdnem el is felejtettem, ugye nem egy modern játékról beszélünk nincs mentési lehetőség bár emulátorokon ez manapság már megoldott, én még a jó öreg kód megoldást használtam. Tehát ha végleg meghalsz kérhetsz az adott pályára szóló kódot ami egy képből áll, rajta 3 tárgy megadott elrendezéssel. Én azt tettem speciel, hogy ezt a képet lefotóztam a telefonommal majd mikor folytattam a játékot megadtam a képen látható szekvenciát és ment a hentelés.

Néha úgy éreztem magam mint a Bloodborne-baugyanis minden pálya végén találkozunk egy bossal, aminek ki kell ismernünk a mozgásvilágát és a támadásait majd pontos gyors támadásokat kell bevinnünk úgy, hogy közbe ne haljunk meg. Még talán sosem koncentráltam ennyire mint mikor a bossokal harcoltam ebben a játékban.

ZENE

A Super Nintendo volt az első konzol ami már összetettebb hangokat is letudott játszani, így a zenék és hanghatások is fenomenálisak lettek az elöző 8 bites rendszerekhez képest. A játék zenéje pedig egyenesen mestermű, Masanori Adachi és Taro Kudo nagyot alkotott. Lejjebb meg lehet erről bizonyosodni.


PÁLYÁK

Nem elég, hogy minden meg akar ölni ebben az elátkozott várban de még a pályák is ellened dolgoznak. Volt egy pálya ami egy ponton hirtelen elkezdett megfordulni és ha nem kapaszkodtál meg valamiben az ostoroddal, szépen lepottyantál a pályáról. Ilyesmikre eddig talán még nem is volt példa, manapság ez mindennapos, gondoljunk csak a legújabb DmC játékra. Milyen örült módon változik a pálya de itt ez még nagyon nagy újdonságnak számított.

ÖSSZEGZÉS

Kötelező darab ajánlom retro rajongóknak, modern játékosoknak, azoknak akik szeretik a kihívást na meg nyugodtak tudnak maradni. Ha más nem emulátorokban könnyű hozzájutni a játékhoz valamint megvehető a Wii vagy Wii U webboltjában is.

Érdemes játszani vele?

IGEN!!!







Castlevania Bloodlines/The New Generation - Még egy 16bites kaland

$
0
0

Nem csak a Super Nintendo tulajoknak járt ki a jóból, megjelent egy Castlevania rész SEGA Genesis és Mega Drive-ra is. Az alapkoncepció nem változott sokat de valahogy pörgősebbnek éreztem a játékot mint a SNES (Super Nintendo Entertainment System) verziót.

LEÍRÁS

1897-ben véget ért a háború az emberiség és Drakula között mikor Quincy Morris a Belmont család egyik leszármazottja legyőzte Drakulát. Béke honolt egészen az első világháború kirobbanásáig ami halált és pusztulást hozott és sötétségbe borította a világot. A háború elején Szarajevóban megölték Ausztria korona hercegét, azt mondják egy gyönyörű nő volt aki csak az árnyékokban rejtőzködött. Ő volt Elizabeth Bartly pontosabban Bathory Drakula unokája. Sötét rituálékkal szándékozta feléleszteni Drakula Grófot a halálból. A játék 1917-ben játszódik mikor John Morris a Belmont és Morris ház leszármazottja ki maga is vámpírvadász, legjobb barátjával Eric Lacarde-al járják Europát és szüntelenül harcolnak a vámpírok ellen. Eric barátnője vámpírrá vált és Elisabeth nyomában járnak, hogy egyszer és mindenkorra eltöröljék a föld színéről de végül is sikerül Drakulát feléleszteni, így kénytelen vele is szembeszállni.

A játék nagyrészt hű maradt az elődökhöz bár eltűnt a minden irányba való ostor csapkodás valamint Eric Lacarde is játszható karakter, így nagyobb diverzitást hoz a játékba mivel vannak utak amiken csak az egyik vagy a másik fő hőssel érhetőek el. John a jól megszokott ostort forgatja, Eric viszont egy lándzsával hadonászik. Játék mechanikája megegyezik az előző résszel így arra nem pazarolok sok szót. Grafika még mindig fantasztikus és a hangulat most sem hagyja, hogy a játékos elszabaduljon ettől a világtól.

Fő ellenségekből itt sincs hiány, fenomenális és nem tudom, hogy a konzolnak köszönhető de a gyorsabb játékmenet nagyon feldobta a harcokat igaz a SEGA Mega Drive klasszikus 3 gombos kontrollere a valaha volt egyik legjobb eszköz játékok irányítására.

Két változat érhető el a játékból, az Amerikai ami Bloodlines névre hallgat valamint az Európai ami a The New Generation címre lett keresztelve, a két játék megegyezik a vért leszámítva, az EU verzióban a vért zöld akármire cserélték biztos a németek nem bírták az erőszakot. 


ZENE

Michiru Yamane komponálta a muzsikát a játék alá, ugyan a SEGA konzolja nem rendelkezett olyan kifinomult technológiával mint a SNES, ámde ez nem gátolta meg a művészt, hogy csodálatos dallamokat keltsen életre annyiból amennyi lehetséges volt a konzol számára.


PÁLYÁK

Most kivételesen nem csak Drakula várában tévedünk el, Elisabeth nyomában vagyunk így alkalmunk lesz bejárni Európát többek közt például harcolhatunk démonokkal a Pisai ferde torony tetején is. Találékonyságból itt sincs hiány, van egy pálya amit a víz hirtelen elkezd elönteni és ha nem haladunk elég gyorsan könnyen vízi hullává válhatunk.


Valamint kísérleteztek pár új effektus kidolgozásával mint a tükröződés ami ezeknek a gépeknek a technikai lehetőségeit figyelembe véve elég lenyűgöző. 


ÖSSZEGZÉS

Ismét egy remek játékot alkotott a Konami ami persze akkoriban azonnal siker lett és a SEGA konzoljának egyik legmeghatározóbb címévé vált. Ajánlom minden kalandkedvelő vámpírvadásznak. Sajnos nem érhető el Nintendo konzolokon így vagy marad a hivatalos SEGA változat vagy emulátor formájában könnyen hozzájuthatunk.

Érdemes játszani vele?

IGEN!!!



Blogturné Extra ~ Tiffany Reisz: A szent

$
0
0


„… sokak szerint az erotikus könyv egyenlő azzal, hogy egy romantikus regényben sok szex van. De nem egyenlő. (…) A romantika nem más, mint szex és szerelem. Az erotika szex és félelem.”

– Tiffany Reisz: A szirén

Az eredendő Bűnösök sorozat tovább folytatódik az Ártatlanság éveinek köteteivel...



Kiadó: Athenaeum
Sorozat: Eredendő bűnösök 5. / Ártatlanság évei 1.
Megjelenés: 2015.
Műfaj: Erotikus
Fordította: Márton Andrea

  
Eleanor Schreiber egy zavarodott, zabolátlan tizenéves lány, aki megesküszik, hogy soha többé nem lép templomba. A lázadó tini azonban találkozik Stearns atyával, aki örökre megváltoztatja az életét. Már semmi nem állhat annak útjába, hogy az legyen, amit a sorsa diktál neki: Nora Sutherlin, az ismert erotikus regényíró, egyben Manhattan legismertebb dominája…




BTK EXTRA - interjú az írónővel A szent megjelenésének alkalmából

Babbling About Book, And More annak idején készített egy érdekes interjút Tiffanyval, ennek fordítását olvashatják ma.



KT: Azután döntöttél úgy, hogy írsz egy előzmény sorozatot, miután befejezeted az Eredendő bűnösöket vagy mindig is tervezted az Ártatlanság éveinek megírását?

Tiffany: Végig tervben voltak. Vagyis pontosabban azóta, hogy befejeztem A szirént. Tudtam, hogy mindennél jobban el akarom mondani Nora és Søren találkozásának és korai románcuk történetét, mikor a a lány még csak 15 éves volt. Egy tinédzser és egy katolikus pap románca — ez a könyv lett az én szirén énekem, hogy úgy mondjam. 

KT: A szent eredetileg A pap néven futott, de lecserélted. Miért és miért pont A szentre?

Tiffany: Úgy hiszem egy ausztrál könyv forgalmazó volt az oka, aki nem volt hajlandó azzal a címmel árusítani a könyvet. Gyorsan kellett változtatnunk. A szent majdnem egy random választás volt. Miután végeztem a revíziós körökkel, rájöttem mennyire szerencsés véletlen volt ez a címváltoztatás. Hirtelen belekerült egy szent a könyvembe, amit nem terveztem. De ott volt, és a cím ezzel tökéletes lett. 

KT: Az eredendő Bűnösöket és az Ártatlanság éveit romantikus regénynek tartják, de nem úgy vannak megírva, mint a hagyományos romantikus regények. Te milyen műfajba sorolnád őket? Szerinted is romantikusak vagy inkább erotikus, vagy erotikus romantikus? Esetleg egy teljesen más műfaj?

Tiffany: A romantika Az Eredendő Bűnösök szíve. Nem a hagyományos romantika, de ezek nem is hagyományos karakterek. De a szerelem itt ugyanaz, mint bármelyik másik szerelem. Mivel ez egy összesen nyolc részből álló történet, ugyanazokkal a szereplőkkel különböző romantikus és erotikus kalandokkal, a legjobb címke, amivel a sorozatot illethetjük talán a szappanopera. Kifejezetten egy katolikus szappanopera. 

KT: Søren nagyon Isten szerű és úgy írtad meg, mint egy férfit, aki nem tud hibázni. Nehéz felruházni őt hibákkal? Egyáltalán vannak hibái?

Tiffany: Søren csodálatosan arrogáns és mindent tudó. Plusz szadista, aki gyakran átlépi a határt a szeretőivel. Eközben pedig egy pap, aki megszegi esküjét, és még csak nem is szégyenli vagy sajnálja. Bízz bennem, bőven vannak hibái. Ezeket a hibákat a legszórakoztatóbb megírni. Imádom, amikor elveszti az irányítást, összetörik a szívét, és a gondosan ellenőrzött világát felforgatja Kingsley és Nora.


KT: A karaktereid mind nagyon egyedi személyiségek.  Van köztük olyan, akit egy valós személyről mintáztál, vagy mindegyik a képzeleted szüleménye?

Tiffany: Mind a képzeletem szüleménye. Apróságok kerülnek csak bele a könyvembe valódi emberekből. Wes, például, sok olyan tulajdonsággal rendelkezik mint az egyik jóbarátom és az egyik exem, aki 1-es típusú cukorbeteg. Nora a humorérzékemet kapta, Søren a teológia iránti szerelmemet örökölte, Kingsleynek pedig a cinizmusom jutott. Egyszer jártam egy hardcore szadistával, szóval egy kevéske került belőle Sørenbe. De egyikőjük sem kiköpött másai valós személyeknek. Csak apró darabokat lopok néhány ember személyiségéből, hogy megformázzam a karaktereimet.

KT: Néhány tabu témáról is írsz, például vérfertőzés, hardcore S&M jelenetek, Nora és Kingsleyhez hasonló karakterek, akiknek több szexuális partnerük is van, vagy Søren, aki egy BDSM függő pap, aki tőle fele annyi idős lánnyal van kapcsolatban. Nem félsz attól, hogy esetleg megköveznek az olvasók? Hogyan kezeled mind a dicséretet, mind a kritikát? Gondolom kaptál már pár érdekes levelet és e-mailt az olvasóktól. 

Tiffany: Alkalomadtán kapok rossz értékeléseket, de sosem akartak még megkövezni. Senki nem tiltotta be a könyveimet, vagy támadott meg személyesen, fenyegetett meg, stb. Egy kis visszhang nem annyira rossz dolog. Amikor az emberek felháborodnak egy könyvön, az sokat segít a marketingen. Igen, kapok érdekes leveleket. Rengeteg kedves levelet olyanoktól, akik elmondják hogy segítettek a könyveim nekik feldolgozni egy traumatikus élményt, vagy miattuk kezdtek el hinni újra Istenben, illetve sokkal nyitottabbak lettek az új és másféle szerelem és szex iránt.

KT: Van olyan szexuális tartalmú jelenet, amiről sosem fogsz írni, mert túl sok neked? Honnan tudod, ha túl messzire mentél?

Tiffany: Sosem írnék erőszakról. Két férfi szereplőm is rendelkezik szexuális zaklatással vagy erőszakkal teli múlttal, de sosem írnék úgy egy erőszakról (valódi erőszakról, nem durva, közös megegyezésen alapuló szexről), hogy az az egyik cselekményszál. Nem lesznek "különleges epizódok", ahol Norát megerőszakolják és a könyv végére rendbe jön és újra minden szép és jó. Az erőszak nem így működik. Az egy egész életet megváltoztató esemény, éppen ezért használom csupán valamelyik szereplő múltjában (például Søren). De sosem fogtok egy jelenben történő erőszakról olvasni a könyveimben.

KT: Írtál már novellákat és rövid történeteket is. Melyiket élvezed jobban - rövidebb történeteket vagy hosszabbakat írni, amik túllépik akár a 100.000 szót is?

Tiffany: Mindkettő szórakoztató a maga módján. A nagy könyvek akkor, amikor mélyre áshatok a karaktereimben és kísérletezgetek a cselekményszállal és az alapokkal. A novellák pedig olyanok, mint egy vakáció.

KT: Ha egy lakatlan szigeten ragadnál, melyik karakteredet szeretnéd társaságul és miért?

Tiffany: Kingsley. Ő katonai kiképzésben részesült. Életben tudna tartani.

KT: Ha eltölthetnék egy napot Norával, milyen szórakoztató dolgokat csinálnánk együtt? Hajlandó lenne megosztani a BDSM életmódját velem, vagy bemutatni a barátainak, beleértve Griffint, Michaelt, Sørent vagy Kingsleyt?

Tiffany: Nora nagyon élvezi, ha zöldfülűeket dobhat a mély vízbe. Valószínűleg ugyanazt tenné veled, amit Zach-kel tett, és a fülednél fogva húzna a Nyolcadik körig és hagyná, hogy élvezd a showt. 

KT: Nora egy új intim kapcsolatot alakít ki A szentben, amitől néhány szemöldök megemelkedhet (csakúgy, mint Az úrnő végén lévő dolog Sørennel és Grace-szel). Ez a sokk faktor miatt történt vagy egy konkrét eredménye lesz, amivel szerinted rendben lesznek az olvasók.

Tiffany: Sosem teszek semmit csak a sokk faktorért. Tudtam, hogy ez az új karakter meglep majd mindenkit, de nem hiszem, hogy sokkoló lenne. Már az Úrnőben meg lett említve és az olvasók meg akarták ismerni. Hát íme! Megismerhetitek. És Nora meg azt teszi, amit Nora mindig is tesz — a legpikánsabb dolgot, amit lehet. És ebben nincs semmi sokkoló. Plusz az új barátunknak elég fontos szerepe van. Nora szerepváltó. Igen alárendelt is, de még inkább domina. Amikor szeretőket keres Sørenen kívül, olyan nőket és férfiakat keres, akiket ő irányít (Michael, Sheridan, Lance). Egyértelmű, hogy ő egy olyan nő, aki leginkább domináns szeret lenni. Ő ilyen. Ez a valódi énje.Végre rátalál a tökéletes alárendelt férfira, akit a sors is neki teremtett.

KT: Ha beleírnád magad a történeteidbe, milyen típusú karakter lennél? Ha lenne választásod, melyik karaktereddel kerülnél szívesebben intim kapcsolatba?

Tiffany: Egy kisebb jelentőségű szereplő lennék. Talán Søren titkárnője. Vagy Kingsley-é. Csak körülöttük akarnék lenni, nézni mit csinálnak, segíteni, ahol tudok és élvezném a showt. Bár nem mondanék nemet egy éjszakára egyikőjükkel sem. 


A nagy sikerű 'Eredendő bűnösök' regények szerzője, Tiffany Reisz, írói pályája kedvéért hagyta maga mögött konzervatív és vallásos leánynevelő intézeti tanulmányait. S bár e lépése örök üdvösségét veszélyeztette, végül jobb döntésnek bizonyult, mint azt valaha is gondolta volna. Sorozatának első kötete - A szirén - 2012-ben elnyerte az egyik legrangosabb amerikai könyves magazin legjobb erotikus regénynek járó díját. A történetek pedig azóta is egyre több olvasót hódítanak meg világszerte. Az írónő jelenleg Oregonban, Portlandben él férjével, Andrew Shafferrel, és két macskájával (egyik gonosz, a másik jó). Öt piercingje és két tetoválása van. És csak kétszer tartóztatták le.

Játékunk ismét a Nora Sutherlin életében oly fontos szerepet betöltő férfiak körül forog, ám ezúttal csavarintottunk kicsit a feladványon. Monogramjuk alapján a férfi szereplők vezeték neveit várjuk megfejtésként, segítség gyanánt pedig a kis vonalak arról árulkodnak, hány karakterrel kell kipótolnotok a megadott kezdőbetűt.

Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyerteseknek 72 órán belül válaszolniuk kell a kiértesítő emailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.




a Rafflecopter giveaway

További állomások:

06.01. - Angelika blogja
06.03. - Függővég
06.05. - CBooks
06.07. - Kelly & Lupi olvas

Itt az első teaser poszter az Assassin's Creed filmhez

$
0
0

Global License! magazinban található az első hivatalos promóciós kép a 2016 végén érkező Assassin's Creed filmhez. A 2015-ös Licensing Expo-s standjukat reklámozza ezzel az Ubisoft. Talán ezért is érezzük azt, hogy nem nagyon erőltették meg magukat a poszter készítésekor és kissé csalódottak vagyunk a kép láttán. Azért reméljük hamarosan érkeznek az ütősebb poszterek is.

TRAILER: Az éhezők viadala: A kiválasztott - 2. rész

$
0
0

Befutott az első teaser trailer Az éhezők viadala franchise befejező részéhez.

Miközben Panem népe totális háborúban áll, Katniss és Snow elnök között is beindul a végső harc. Katniss egy 13. körzetbeli osztaggal, amelynek tagjai legközelebbi barátai - többek közt Gale, Finnick és Peeta - egy küldetésre indul, amely során azért teszik kockára életüket, hogy meggyilkolhassák Snow elnököt, aki immáron megszállottan próbálja elpusztítani a lányt.






Az éhezők viadala - A kiválasztott 2. részét 2015. november 19-én tekintheti meg a magyar közönség. 

Borító mánia - Karen Marie Moning: Feverborn

$
0
0

Moning a facebook oldalán osztotta meg a Feverborn (Tündérkrónikák #8) hivatalos borítóját, mi pedig köpni nyelni nem tudtunk, de sajnos nem a kellemes meglepetéstől.

Az előző borítókhoz képest drasztikus design váltás történt, és nem is igazán értjük, hogy mit gondolt a készítő, illetve az, aki erre rábólintott. Félre értés ne essék, a kép alapjáraton nagyon is szép, de egyáltalán nem azt a képet vetíti, amit az írónőtől és a sorozattól megszoktunk. Egy perces néma csenddel emlékezzünk az epic ICED és a BURNED borítókra...



Coming January 19, 2016!
Posted by Karen Marie Moning on Thursday, June 11, 2015


A Feverborn 2016 január 9-én lesz kapható a külföldi boltokban. 

Borító mánia - Kevin Hearne: Staked

$
0
0

A nagy sikerű Urban Fantasy író, Kevin Hearneés A Vasdruida Krónikái sorozat rajongói Amerikában már a nyolcadik, az utolsó előtti kötetre várnak. És bár a Staked csak 2016 januárjában jelenik már, a hivatalos fülszöveget és a borítót már ma közzétette a kiadó. 

A borító ismét zseniális lett, tökéletesen passzol a sztorihoz és hozza a megszokott stílust. Érdekessége, hogy először láthatjuk Atticust kardja nélkül. Erről bővebben David Stevenson, a kiadó művészeti vezetője mesél. 

A sorozat utolsó előtti részében Atticus egy vámpírlégió ellen száll ringbe, melyet a hataloméhes szemétláda, Theophilus vezet. Ám ezúttal erősítés nélkül kell megvívnia ezt a harcot, hiszen szövetségeseinek is megvan a maguk gondja. Például a makacs fődruidánk, Owen Kennedy troll problémákkal küzdik, miközben Granuaile próbál megszabadulni Loki jelétől és minden erejével azon van, hogy kijátssza az északi Isten látó képességeit és küldetése során több szláv rémálommal is szembe kell néznie. Atticust az útja végül Rómába viszi, hiszen létezik jobb hely az 'Örök Városnál', egy halhatatlan elpusztítására? De a költői igazságszolgáltatásnak is megvan az ára: ahhoz, hogy legyőzze Theophilust, lehet, hogy el kell veszíteni egy régi barátot. 

Iron Druid Atticus O’Sullivan, hero of Kevin Hearne’s epic New York Times bestselling urban fantasy series, has a point to make—and then drive into a vampire’s heart.
When a druid has lived for two thousand years like Atticus, he’s bound to run afoul of a few vampires. Make that legions of them. Even his former friend and legal counsel turned out to be a bloodsucking backstabber. Now the toothy troublemakers—led by power-mad pain-in-the-neck Theophilus—have become a huge problem requiring a solution. It’s time to make a stand.
As always, Atticus wouldn’t mind a little backup. But his allies have problems of their own. Ornery archdruid Owen Kennedy is having a wee bit of troll trouble: Turns out when you stiff a troll, it’s not water under the bridge. Meanwhile, Granuaile is desperate to free herself of the Norse god Loki’s mark and elude his powers of divination—a quest that will bring her face-to-face with several Slavic nightmares.
As Atticus globetrots to stop his nemesis Theophilus, the journey leads to Rome. What better place to end an immortal than the Eternal City? But poetic justice won’t come without a price: In order to defeat Theophilus, Atticus may have to lose an old friend.
A Staked 2016. január 26-tól kapható a külföldi boltokban.

SDCC 2015 - Fantasztikus trailert kapott a Batman V Superman: Dawn of Justice

$
0
0

Nem hiába várja az is a Comic-Con-t, aki nem tud ott lenni személyesen az eseményen. Szerencsére néhány új trailert, hírmorzsát mindig kapnak az otthon maradtak is. Ez idén sincsen másként. Az egyik legnagyobb hype természetesen a Batman V Superman: Dawn of Justice-nak jár, miután a paneljükön mutattak egy új előzetest. Mivel kedvesek voltak, nekünk sem kellett sokat várni a csodára.


A trailert telepakolták új, várva várt jelenetekkel, így nem is csoda, hogy mindenhol belefutunk. Többek közt láthatjuk végre Gal Gadot Wonder Woman-jét akcióban, egy őrült Lex Luthort, a Kriptonitot, Jason Todd aka Robin utalást, és persze Suparman és Batman összecsapását. Aquamanbőlés Cyborgból viszont sajnos még mindig nem láttunk semmit.



SDCC 2015 - Kiszivárgott az első Suicide Squad trailer

$
0
0

Lement a Suicide Squad panel is az idei Comic-Conon. Részvételét tette a teljes szereplőgárda Jared Leto (Joker) kivételével. Mivel a forgatások még tartanak, ezért lényegében csak beköszöntek, így nem is tartott sokáig a panel, viszont elhozták magukkal az első trailert. Amit persze egy jó SS rajongó meg is örökített és feltöltött a netre. Innen pusziljuk.

A trailer szerintünk még így is ütős, Leto Jokerét pedig már most imádjuk, annak ellenére, hogy csak az utolsó pár másodpercben látható és hallható, de így is viszi a prímet. Margot Robbie Harley Quinn szerepében első blikkre szintén nagyot alkot.





A filmre sajnos még egy évet várnunk kell, pontosan 2016. Augusztus 5-ig. 

SDCC 2015 - Zack Snyder hatásos belépője

$
0
0

A Batman V Superman: Dawn of Justice rendezője, Zack Snyder stílusosan érkezett az idei Comic-Conra, és bizton állíthatjuk, hogy ha díjaznák a leghatásosabb belépőt, ő vitte volna haza a trófeát.

Snyder az új Batmobile-lal gurult a Con helyszínére, és szerencsére több kép és egy videó is készült róla. 

Ám ezzel még nem ért véget a show. Azon kívül, hogy egy élő bemutatót kaphattak a nézők, a rendező még pólokat is osztogatott.




Batman V Superman: Dawn of Justice egy új előzetest is kapott tele új, várva várt jelenetekkel. Például láthatjuk Gal Gadot Wonder Woman-jét akcióban, egy őrült Lex Lutort, a Kriptonitot, és persze Suparman és Batman összecsapását. 

SDCC 2015 - Robbant a Deadpool panel, lement az első trailer

$
0
0

Az idei San-Diego-i Comic-Conon nem csak a veteránnak számító franchise-ok vitték a pálmát. Ott van például Ryan Reynolds és Tim Miller Deadpool filmje, ami elég nehézkesen jött létre, szerencsére azonban úgy néz ki, minden belevetett hit, pénz és idő megérte. Ez az a Deadpool, akire a rajongók vártak évek óta.

A film kellően vulgáris, tele káromkodással és rengeteg erőszakkal. Vagyis pont olyan, amilyennek szeretjük. Reynolds megígérte, hogy az X-men Deadpooljához kicsit sem hasonlít, és nem hogy nincs összevarrva a szája, de be sem fogja azt.


Egy másik mutáns, Piotr Rasputin a.k.a. Kolosszus is feltűnik, akit Andre Tricoteux játszik. A trailerben ugyan nem beszélt, de akkorát bevág Deadpoolnak, hogy az egy autónak repül.

Azt is megtudhatjuk az előzetesből, hogy Ellie Phimister (Negaszonikus Tini Torpedó), akit Brianna Hildebrand alakít, Kolosszus szárnyai alatt tanulja a szuperhősködés alapjait. Deadpoolnak pedig különösen tetszik a lány neve.



A trailer alatt futó zenék, például a Salt-N-Peppa - Shoop, remekül passzoltak a brutális akciójelenetekhez és Deadpool karakteréhez, egy kis hip-hop érzést kölcsönözve a trailernek. A nézők is hamar rákaptak a ritmusra, és hangos kántálással jelezték, hogy repetát akarnak a vetítésből. Amit persze meg is kaptak, erről néhány rajongó a telefonjával készített is egy videót.




Batman Arkham Knight - Illő befejezése egy remek sorozatnak?

$
0
0

Röviden a Batman játékokról

Bátran mondhatjuk, hogy sokan ismerik a Batman játékokat, már csak azért is, mert éveken át hozzá voltunk szokva a szörnyűbbnél szörnyűbb film illetve játék adaptációkhoz. Aztán jött a Rocksteady nevezetű cég a Batman Arkham Asylum játékkal és megmutatta igenis lehet jó játékot csinálni ilyen anyagból is. Aztán rátett még egy lapáttal az amúgy is fantasztikus játékra a Batman Arkham City folytatással. Ezután jött a Warner Bros. Games Montréal a Batman Arkham Origins-szel, ami remek játék ugyan, de hiányzik belőle az a varázs, amit a Rocksteady tudott nyújtani. Most pedig elértünk Batman történetének befejezéséhez a Batman Arkham Knight-tal. Érdemes játszani vele?Mindenképpen, mert egy szuper játék. Csak egyelőre ne PC-n próbáljátok, mert azt szörnyen elrontották. de talán az újra kiadás megoldja a problémákat.

Történet

Hősünknek ismét a denevérember személyiségét kell magára öltenie, hiszen Scarecrow (Madárijesztő) megfenyegette Gotham város lakosságát, hogy elárasztja ideggázzal az egész várost. A népesség nagy részét villámgyorsan evakuálják és csak a söpredék marad, akik immár szabadon garázdálkodnak az utcákon, mert a rendőrség nem birkózik meg a feladattal és itt jön a képbe Batman. A játék során persze bonyolódik az egész, valamint csatlakozik jó pár extra szereplő is mind az ellenséges mind pedig a szövetséges oldalhoz is. Valamint fényt kell derítenünk egy magát Arkham Knight-nak nevezett személy kilétére is, aki amellett, hogy mesterien kiképzett, valamiért nagyon utálja a pofinkat, Sajnos a történet egy részétől annyira egyértelművé válik a személyazonossága, hogy, aki nem jön rá ki leledzik a maszk alatt az vagy nem figyelt vagy abszolút nem tud angolul.

Játékmenet

Megkaptuk ismét az egyszerű, ám nagyszerű időzítést és koordinációt igénylő harcrendszert, kisebb újításokkal. Valamint kaptunk egy Fear Takedown nevezetű képességet, amivel megkönnyítve a helyzetünket nagyon hamar ártalmatlaníthatunk számos ellenséget. A város ismét hatalmas, ismét teljesen bejárható és ezzel el is érkeztünk a játék egyik legmegosztóbb eleméhez: a Batmobilhoz. Én személy szerint nem véltem felfedezni vele semmi problémát, az irányítása remekül sikerült. Rengeteg fizikai tárgy van az utakon, amik össze vissza repkednek, ha belehajtunk, sok tárgy elpusztítható. Néha ugyan kicsit tényleg erőltetettnek tűnik a járgány használata, de én azokat is élveztem így nem vethetem fel hibának. Amit felvetek az az, hogy ugyan a történetet végigjátszhatjuk de nem kapjuk meg vele a végleges befejezést, ehhez ugyanis minden feladatot teljesíteni kell még a Riddler trófeák felkutatását is, amiből 200+ darab leledzik a városba. Szeretem a játékot, de ezt kicsit túlzásnak érzem.

Grafika

Nem tudom, hogy csinálta a Rocksteady, de fogta a kicsit koros Unreal Engine 3-mat és olyat alkotott, amit talán nevezhetünk igazi új generációs játéknak. A város hatalmas, a textúrák nagyrészt élesek és szépek, az emberek arcvonásai még sosem voltak ilyen életszerűek és ehhez még társul a remek víz, köd, eső, füst, fényeffektek és kész, eláll a lélegzetünk. Az is dicséretes, hogy mind PS4-en, mind XONE-on nagyrészt tartja a 30 FPS-t a játék.

Hangok

Ide nem igazán tudok semmi említésre méltót mondani már ami a zenét illeti. Ha meg is fenyegetnek, akkor sem tudnék egy dallamot sem felidézni. Az viszont tény, hogy szép aláfestések vannak a sötét, szomorkás hangulathoz. A hang effektek remekül sikerültek főleg a Batmobil lett igazán ütős, mikor hívod és hallod közeledni a kis matchboxot. Ez egyből meghozza az ember kedvét egy kis száguldáshoz.

Összegzés

Mindent összevetve ez egy nagyszerű játék, de meg kell említenem, hogy lehetett volna egy ütősebb befejezés is. Batman rajongóknak kötelező, akik pedig szeretik az akció játékokat azok is nyugodtan adjanak egy esélyt a játéknak.

ProKon
+ Hangulatos- Arkham Knight
+ Remek grafika- Nem a legjobb befejezés
+ Adrenalin túltengés
+ BATMAN!!!
4/5


TRAILER: Hivatalos Suicide Squad trailer

$
0
0

Szombaton írtunk róla, hogy kiszivárgott többek között az SDCC-n levetített Suicide Squad trailere is. Több, mint 7 millióan nézték meg a kamerás felvételt, így a történelem ismételte önmagát. A
Warner Bros. úgy döntött, két nappal később inkább feltölti hivatalosan is HD-ban. És milyen jól tették!


Viewing all 141 articles
Browse latest View live